----------------------------------- Bojan95 Čet Sep 24, 2020 6:07 pm ----------------------------------- Druzim se sa barbusima malo duze od tri godine i imam malo drugacije iskustvo sa njima i drugacije misljenje u odnosu na iskusnije kolege. Drzao sam barbuse u dva akvarijuma koja su bila otvorena. Iskakali su samo iz jednog, u kom je voda bila jako blizu gornje ivice, na nekih 1-2 cm. Kvalitet vode je isti u oba. Resio sam to tako sto sam smanjio visinu vodenog stuba. Sto se tice broja barbusa, nikako ti ne bih preporucivao da ubacis 15 barbusa u samo 60 L. Tetrazone su brze i aktivne ribe, brzo rastu i treba im prostor. Treba im obezbediti uslove i prostor da se razviju u maticne ribe, a maticna tetrazona nije mala ribica. Iako ih ja licno ne bih drzao u tako malom akvarijumu, ako trenutno ne mozes da im obezbedis veci prostor, moj predlog ti je da ides na jato od nekih 8 jedinki. Verujem da si vec citao o njima , i da znas da ne mogu da se kombinuju sa bilo kojim vrstama. Moji barbusi su ispoljavali agresiju, ( pogotovu maticni barbusi) prema koridorasima. Ako zelis da probas da ih drzis u istom akvarijumu, moj predlog je da prvo ubacis koridorase. Takodje, probaj da nadjes mlado jato jer su prilagodljiviji na druge vrste dok su mali. U svakom slucaju barbusi su medju najaktivnijim vrstama, u stalnom su pokretu. Meni su barbusi prve ribe koje sam zeleo i nabavio i nisam se pokajao, tesko mi je da napravim neku postavku u kojoj nema barbusa. Nadam se da ces ih zavoleti a onda ces brzo preci i na vecu litrazu.