Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 bastensko jezerce Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
73srdjan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Mar 2013
Poruke: 4
Lokacija: baranda

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2013 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec neko vreme pratim ovaj forum ,i dosta stvari sam naucio citajuci vase postove.
evo da i ja prestavim moje jezerce koje je skoro pri kraju izgradnje.

Image

Image

Ako neko ima neki savet ili sugestiju unapred hvala.


Poslednji izmenio Bojan dana Uto Jun 10, 2014 6:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2013 9:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2013 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ovde i ljudi ladno mogu da se brckaju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2013 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sjajno izgleda, koliko je dubok " bunar" u sredini jezera i kolika mu je povrsina ukupno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2013 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, sunce ti žarko. Pa ovo će da bude pravi raj. Jesi radio neku izolaciju ili samo beton i kamen? Hoće da bude sve u fulu, šaša,lokvanji, ribe? Šta planiraš? Jel imaš neku pumpu?
Ja planiram da napravim nešto ovako već par godina ali nikako da zasučem rukave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Jun 01, 2013 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast majstore!!dugujes nam i jedan video snimak kad pustis u pogon sve ovo...malo da se divimo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sub Jun 01, 2013 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

....jezerce hm pre je jezero SmileSmileSmile svaka cast na poduhvatu lepo izgleda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Jun 01, 2013 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam jos negde video ove slike, zapamtio sam zbog oblika zvezde! Smile Jel si jos negde pokazivao ove slike? Inace mi se svidja, jedva cekam da nas obradujes slikama kako to izgleda kada sve zavrsis i zasija punim sjajem! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
73srdjan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Mar 2013
Poruke: 4
Lokacija: baranda

PorukaPoslao: Sub Jun 01, 2013 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.
Povrsina je oko 32 m2 prosecna dubina je 60 cm a u najdubljem delu /bunar/ je 170 cm.
Jezerce je od armiranog betona u koji sam ubacivao adetiv za nepropusnost vode,ostalo je da ga dva puta premazem nekim penetratom samo ovo vreme nikako da dozvoli.
Kupio sam atmanovu pumpu 107 za sada u planu je jos jedna .
Filter je plasticno bure od 200L u koji sam ubacio plasticne trake za vezivanje i odpadna plastika od struga.
Iznad vodopada je kako da ga nazovem korito 280x30x40gde planiram staviti neku trsku i slicno bez zemljeda bude bio filter.
I kao treci filter je fluo cev od 18w / sam nabudzio UV filter.
Da, planiram puno barskih biljaka,koice ali sam u nedoumici za japankice.
Kupio sam 12 koi sarana u subotici ubacio ih u kantu od 100 L ukljucio malu pumpu za akvarijum i svako jutro po 2-3 kom nadjem mrtva... u cemu je greska??
Clan sam i na forumu ,,bastenska jezerca i sigurno ste tamo videli slike.

Jos jedan poz i hvala na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jun 01, 2013 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvo jezerce ovo jezercina. Svidja mi se zamisao...mogu samo da zamislim koliko kosta ovako nesto.
Gresku si napravio jer zuris. Zasto si kupao ribe ako nisi zavrsio? Procitaj na forumu o cikliranju vode,napravio si pocetnicku gresku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stanko79
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2012
Poruke: 92
Lokacija: Beograd, Resnik

PorukaPoslao: Sub Jun 01, 2013 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto rece krlle83 nisi citao o cikliranju! Ja sam silom prilika imao slicnu situaciju. Uzmi jos jednu posudu sipaj vodu da odstoji 24h ili je istretiraj nekim od preparata za pripremu vode i menjaj svaki dan po vrlo malu kolicinu 5-10%.I sto pre im spremaj adekvatan dom! Kod mene je uspelo spasavanje, nadam se da ce ti preziveti ribe. I obavezno iscitaj sto vise o cikliranju. Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
73srdjan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Mar 2013
Poruke: 4
Lokacija: baranda

PorukaPoslao: Sub Jun 01, 2013 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da u pravu ste ,nemam znanja oko cikliranju vode a bilo mi je ispred nosa.
Pre zavrsetka pripreme sam ribe kupio jer sam bio u Segedinu pa kao velim usput.
Covek koji mi je prodao ribe je rekao u fazonu voda sa cesme 24h i to je to, u stvari cvrc,uzeo lovu i cao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 01, 2013 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je ludilo Very Happy
Sve pohvale sto kaze kolega pravi raj svaka cast Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
srdjan022
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2011
Poruke: 50
Lokacija: indjija

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ocekivao sam baricu kad ono.... Smile Svaka cast, jedva cekam da vidim slike kad sve bude gotovo. Ribe najbolje da kupis tek kad voda odlezi u jezeru bar nedelju dana. Poz..!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, bice to prelepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2013 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti ovo vidi Dule Pacov eto ti pola Beograda u dvoristu. Smile Zovi ti Raku na vreme da ih sve rastera. (Vratice se rode). Smile

Svaka cast za projekat, bice to uzivancija u dvoristu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License