----------------------------------- anebojsa Ned Sep 11, 2016 9:10 am ----------------------------------- Naravno da svako ima svoj ugao gledanja i tu nema ljutnje. Ova dubina je postavljena kako bi ribe, nadam se mogle da prezime u bazenčiću. Moje dvorište je malo, nema mnogo mesta za ukopavanje bazena kako bi se ribe bolje videle. Znam da bi akvarijum bio bolje, ali mnogo skuplje rešenje. Drvo je zaštićeno sadolinom i nema kontakata sa vodom. Tokom kišnih i snežnih dana, planiram da bazen bude pokriven sa tri laka poklopca postavljena pod uglom tako da bi se voda slivala pored bazena. Ovo, naravno, nije trajno rešenje, pa me ne zabrinjava mogućnost da će jednog dana sve popustiti i rasuti se po betonu. Siguran sam da ovakvo kakvo je sada, može da izdrži bar dve godine. U bazenu ću ostaviti 3 najkrupnija klena a ostali će se vratiti u reku kada nahvatam par mrena, deverika, nekog šarana ili skobalja. Mislim da je tih desetak krupnijih riba sasvim dovoljno za ovu količinu vode. Ako se pojavi neka krkuša ili , daj bože, linjak, biću sasvim zadovoljan.