----------------------------------- anebojsa Čet Sep 15, 2016 10:10 pm ----------------------------------- Hvala svima na podršci. Nije mi cilj da nekog navedem na pogrešan put. Ja sam ovo sklepao od raznih materijala i za sada se sve dobro drži. Da odgovorim prvo na neka pitanja. Nikola ovo je napravljeno od gredica 8x5 koje su ojačane tako na po dva mesta uspravnim i još jednom poprečnom gredicom u delu gde je kao zid postavljen toštilj od bankeraja i sa druge strane gde sam imao neke letve i daske. Ostalo je blažujka koja je dosta jaka. Sve se oslanja na 3 uzdužne grede istog promera i sto ojačanih poprečnim gredicama na više mesta. Masku za filter još nisam sklepao zbog raznih drugih situacija koje nisam mogao da izbegnem, a i smuđ je počeo da radi pa malko trknem do save ili Dunava. Nemam kompresor kojim nameravam da vodu obogaćujem kiseonikom, ali je pad vode iz filtera u Bazen nekih pedesetak cm, pa se to nekako konpenzuje. Alge su se pojavile na naborima najlona , i na par kamenova, ali još ne u nekim drastičnim količinama. Znači nije ista situacija kao u akvarijumu koga možeš da isprazniš, opereš sonom kiselinom i gotovo. Verovatno bi onaj ko ima alat i mogućnosti, sve ovo mogao da napravi i od jakih gvozdenih L profila, pa čak i stakla da stavi, ali sam siguran da je tu računica ubitačna. Dno čistim od ribljeg izmeta svaki drugi dan posebnim crevom zakačenim za jednu motku. Po trećinu vode sam do sada više puta menjao. Hrana, šta savataju i povremenom im ubacim nešto naseckanih glista ili crviće, leptirove, ose, muve i sl.