Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bebica od 40l - korak po korak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Većinu ovoga sam samo preletela. Jezik mi se trenutno zapliće o cilne nazive biljaka, pa ću to sutra lagano, jednu po jednu.
Listala sam o co2, čak sam danas napravila kućnu varijantu sa limuntusom i sodom, pa ćemo da vidimo. Ima ovde primer:
http://www.akvarijum.org/forum.....2%20sistem
Naravno, ima stvari koje još ne kapiram najbolje, ili mi je potrebno malo više vremena da ih svarim. kako god. Ja bih najradije da ne ubacujem nikakvu hemiju u vodu, ako je moguće, naravno. Ali lagaica... Ako tolike godine mogu da imam strpljenja sa filatelijom, imaću ga i sa akvarijumom... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 1:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravi lepo co2 secer-kvasac.

Ako imas puno svetla, stvais i co2 sigurno ce se javiti potreba i za hemijom (mikro i makro elementima, urea, itd). Ja sam uzeo od rf-a i prezadovoljan sam. Kostaju 200 dinara. Wink E sad, mozes i da istrazis pa da ides na varijantu makro posebno elemente da dodajes, a mirko easy life, itd.

Ja sma dosao do toga da vise obracam paznju na ribe nego na biljke. Sad se igram i spremam mini rasadnik. Videcemo na koju ces stranu ti da prevagnes. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj staž je jako kratak. Nigde nisam pominjala datume, ali da ti kažem da su prvi stanovnici, tj ribice, došle 9.janura ove godine, što će reći..... Gušter...! Smile
To sa elementima sam čitala, ali nisam još svarila u potpunosti, tako da ne mogu baš ništa da komentarišem na tu temu.
Uh, počela sam mnogo da brljavim i gutam slova, tek sad videh svoje poruke.....
Hvala na savetu, za elemente. Moram još malo da se informišem o tome, kako, zašto i sl......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako, nezuri nigde. Wink Nisi mnogo bolja od mene. Ja brljam slova od kad znam za ovaj netbook ( a "space" me ubi!!!), ali sam valjda navikao vise, a i ostali clanovi. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NE ZURI se pise odvojeno, ali me moj "space" ubi!!!!!!!!!!!!!!!! Poludecu jednom. Dajte ljudi edit bar minut nakon kucanja, molim vas!!!!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 2:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to je samo proradio stomak koji već zavija, pa prsti odrađuju posao za njega tako što kradu slova... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drzite se teme, space i gladan stomak je golemi offtopic smeh
Elem, koleginice, neznam da li sam ti vec pisao o tome kako da malo bolje slozis taj korner filter. U pravu je looniz, zavrsices posao i sa tim kornerom, ako redovno odrzavas akvarijum, i ne prenaselis ga, a na dobrom si putu da ga preselis! Very Happy Vodi racuna.
Na dno kornera ubaci keramicke prstenove jedan red, zatim bio sundjer i na vrhu sloj perlon vate. Od vate do poklopca sa resetkama ostavi slobodan prostor od 5mm. Kad menjas deo vode, operes samo perlon vatu, ostalo ne diras. Sto se tice mikro, makro elemenata, co2, hranljive podloge, ne zamaraj mozak sa time, sve to moze ali nije neophodno. I nemoj da se mucis da ti bude podloga napred tanja a pozadi deblja, jer to koridorasi podese pa svud bude iste debljine! Very Happy Pozdrav! Bravo
Pozdrav i za Saru ,mladu koleginicu! Very Happy


Poslednji put izmenio jovica dana Pet Feb 14, 2014 9:14 am, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene jovica: Greska pri kucanju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se na ispadima. Nije namerno....

U korneru imam 2 plastične kocke od 4cm sa tankim pregradama (ne znam pravi naziv), nekoliko kamenčića i staklića i zelena sintetička vata. Tako sam ga dobila u kompletu i nisam ništa menjala. Imam i novi filter, Sobo 330F, koji danas u aq kao pojačanje. A od ribica... Neću dodavati ništa sem nekoliko korija (ti si mi i dao savet koje da uzmem), tako da se nadam da neću da pređem granicu (iako sam na vrhu). Smile

Hvala na pozdravima. Moram da dodam, da je Sara moj najveći asistent i da ni jedno čišćenje aq ili hranjenje ribica ne može da prođe bez nje. Svaku promenu primeti, a o imenima svih ribica i da ne pričam. Čak je izjavila da želi da ima svoju prodavnicu sa ribicama kada poraste, a tek je napunila 6 godina. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nek ti je ziva i zdrava! Bravo
Nema potrebe da se izvinjavas, salim se ja malo. Very Happy Drago mi je da ti je tema zazivela. Dobro je sto si dodala taj sobo, a kasnije dodaj ipak ovo sto sam ti rekao u korner filter, zbog sto bolje bioloske filtracije. Pisem ti iz iskustva, akvarijum 37l, biljni, a strpao sam korner filter, sundjer filter i potapajuci sa motornom glavom. dok jednog dana nisam odradio spoljni trokomorni i sad uzivam i ja i ribe! Smile
P.S Ocekujemo uskoro Sarinu odgaivacnicu! ojha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavljen Sobo 330F kao pojačanje i radi bez problema. Nema velikog strujanja vode koje bi (možda) zasmetalo ribicama ili ustalasalo biljke. Odmah sam postavila raspršivač na koleno i okrenula ga zidu aq i super cirkuliše.
Vidim da se zebricama sviđa to lagano strujanje, jer su se dobro razigrale. Biljke se tek lagano pomeraju u tom delu, tako da..... Mislim da će biti sjajno... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, Tajcili, sve Sare vole dvorce (i moja Sara, ima 7 godina Smile ), ali nikako da nadjemo jedan samo od terakote, bio mi jezik brzi od pameti kada sam obecavala. A, zamisli moju "sustiklicu" od podnozja i lampe, pa jos sa sarenim dvorcem Smile.
Ako ne planiras da selis "drustvo" u veci akvarijum, ne bi bilo lose da skalaru potrazis veci dom, mada moram da ti kazem da ima necega lepseg za decu u malim akvarijumima - moja Sara mom velikom ni ne prilazi, a mali je skroz njen - bez dozvole ne smem nista da pipnem Smile
Uzivajte , videcete kako je ovo zarazan hobi. Ako mozes, ubilji akvarijum jos malo da bi izbegla pojavu algi (bice ti lakse), uzmi brzorastuce biljke, pa makar ih posle izbacila iz akvarijuma (ja nemam srca, pa stalno imam dzunglu), a prijace i ribicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hehe.... Znam o čemu pričaš, vezano i za Saru i veći (manji) akvarijum. Od kako sam ga malo uredila, stalno merkam prostor za neki veći, ali mi ne uspeva. jako smo skučene sa prostorom, pa je ovo bio najveći koji je mogao da se "uglavi". Kad samo pomislim kako mi je izgledao veliki kada sam ga kupovala, a sada.....

I Sara je meni tražila mali i aq, i gle čuda, dobila ga je. Very Happy Dobile smo neki mali, prenosni, za koji je njoj bilo žao da stoji prazan, pa je tražila da joj kupim zlatnu ribicu. Onda joj je bilo žao da ribica bude sama, pa je htela da joj kupim i muža. Very Happy To što su male i što im ne znamo pol, nije ni važno. Ubacila sam joj i jednu veštačku biljku i malo klokera iz fazona i sad stoji na njenoj komodi među igračkama.

A za "veliki" si u pravu za biljke. Super izgleda u odnosu na onaj početni (na koji sam prvih dana bila tako ponosna), ali moram pod hitno da nabavim još biljčica i vidno ga obogatim. I meni deluje nepotpuno bez njih. A i lepše su od maminih muškatli na terasi. Smile

I da ne zaboravim, da li ti treba još šustiklica...? Baka mi davno spremala miraz, pa heklala miljea raznih dimenzija, ali ostadoše neiskorišćene... Very Happy

Evo ponosne vlasnice i mog pomagača

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Bravo Bravo za pomagaca Smile. Moracemo jednom da upoznamo Sare, kakav Horus sa akvaristickom sekcijom - nas "podmladak" ce biti naj - akvaristi Smile, sa sve sutiklicama i dvorcima.
Bice to super akvarijum . Slusaj Jovicu za filtraciju. Za zlatne necu sad da te kritikujem ( videces i sama ) ali stvarno nisu za male akvarijume - uzmi joj borca, radovace mu se isto toliko, a njemu ce biti lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::
Bravo Bravo Bravo za pomagaca Smile. Moracemo jednom da upoznamo Sare, kakav Horus sa akvaristickom sekcijom - nas "podmladak" ce biti naj - akvaristi Smile, sa sve sutiklicama i dvorcima.
Bice to super akvarijum . Slusaj Jovicu za filtraciju. Za zlatne necu sad da te kritikujem ( videces i sama ) ali stvarno nisu za male akvarijume - uzmi joj borca, radovace mu se isto toliko, a njemu ce biti lepo.

Poslusaj koleginicu za sve ostalo! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam i imala u planu. Zlatne ribice su mi.... Da ne upotrebim baš neki bljak izraz i ne uvredim njihove obožavaoce, ali... Za mene ništa posebno. Znam da nisu za male akvarijume, ili za akvarijume uopšte, kako god. Neće još dugo biti tu. To je bio samo malo ispunjenje želje, koju ćemo da izmenimo. Za nagradu će moći da sama izabere borca po svom ukusu. Smile

A za naš podmladak i mele/velike obožavaoce ribica... Smile Samo reči hvale. Druženje, zajedničko igranje i zabava uz šustiklice... Najmanji problem. Smile Sare su čudo! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zapocinjem opet ciklus, treba mi pomo... Nebojsa92 Početak u akvaristici 2 Čet Maj 07, 2020 8:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka sledeci korak je .... ? carpforever Akvarijumi 87 Pon Jan 28, 2013 10:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License