Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bebica od 40l - korak po korak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2014 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko brzorastuće, nezahtevne biljke, da doteram malo lepše i ubiljim moju bebicu...? Ne tražim na poklon, da ne bude zabune. Uredno plaćam.
Čak sam se "oglasila" i u delu za potražnju, pa mi je prosto neverovatno da se niko nije javio... Sad Vidite po slikama šta već imam u aq, pa bi bilo lepo malo ušareniti. Ukoliko se niko ne javi, onda idem na zvanična i ovlašćena mesta za prodaju bilja, pa koliko mi novčanik dozvoli. Sad
Izvinjavam se uredništvu ako sam duplirala poruku (u dve različite teme), pa neka izbrišu ovu, ukoliko smatraju da je potrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2014 10:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 26, 2014 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tajchili, imacu ja kod sledeceg sisanja, a mogu ti ostaviti i monosleum - nabavi samo kamenja za koji ces ga privezati. Jedini ce ti biti problem sto moras doci po to Smile (ne treba nista da placas), i sto moras malo sacekati. Mogu ti ostaviti par grancica rubin sljivice - ludvigije, malo bacope australis, bice i malo mahovine, limun ali Corumbosa "patuljasti" predivan je za srednji plan, i jos po nesto malo. Ako te interesuje, javi mi da ti za vikend (jos bolje sledeci vikend da se malo razraste - iskasapih ga prosle nedelje) sacuvam. (Mi mame od Sara moramo da se pomazemo Smile )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juhuuuu....! Đuro ti si genije...!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Naravno da mi odgovara, a kome ne bi...? A za plaćanje..... Ma imam ja jedan specijalan poklončić za tebe (ili za Saru, dogovorite se), ali neka to ostane kao spec. iznenađenjce. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci Tajcili, da rezimiramo - ja da ovog vikenda ne kratim nista, cekamo sledeci vikend da sve biljke stignu za seckanje (planiram onda "secu" u Subotu uvece) a vidimo se u Nedelju da ti popakujem sve odjednom Smile. Pusticu ti na pp telefon, pa se cujemo u toku sledece nedelje i vidimo sledeci vikend.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wink Dogovoreno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 08, 2014 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje društvo je dobilo pojačanje. Po Jovicinom savetu, od danas su tu još 3 nova cimera, koridoras paleatus. Nije im trebalo puno vremena za prilogođavanje, a vidim da su ih i starosedeoci odmah prihvatili, uključujući i poglavicu Skalija. Malo sam pojačala i biljke, ali ih sutra stiže još.
U ponedeljak planiram jednu generalku akvarijuma, sa novom sadnjom i nekim izmenama, pa.... Za koji dan kačim nove slike za "izložbu". Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Mar 08, 2014 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast koleginice! Bravo
Pratim dalji razvoj u temi! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigle biljke ili je bolje da kažem gooomila biljaka. Sutra je u najavi velika radna akcija. Ne znam ni koliko biljaka sam dobila, a posebno ne kako se zovu (pored sve moje dobre volje i naprezanja da zapamtim), pa ću verovatno morati malo da zapitkujem i za latinske nazive onih koje ne uspem da pronađem sama.
Zahvaljujem se članovima shpider i simici789 na doniranim biljkama. Very Happy Very Happy Very Happy Naravno, zahvaljujem i svima drugima na podršci, savetima, kritikama itd... Idemo dalje... Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konačno završeno sređivanje. Very Happy Sad mogu da odahnem i na miru popijem kaficu, a ribice ostavim da uživaju u starom, ali dosta obogaćenom ambijentu. Koliko vidim, za sada im se sviđa. Imaju više biljaka, znači i više mesta za igranje žmurke i sakrivanje. Smile
Malo kasnije ću da postavim fotke i izložim svoj akvarijum svim vidovima kritike (kako pozitivnim, tako i onim drugim), sa malo više detalja o novoj postavci. A sada na kaficu.... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i par sličica, kao što sam i obećala

Image

Image

Image

Image
Slikala sam ceo ak, kao i uglove istog, pa se lepo vidi (ili ne vidi) kako sam pokušala da sakrijem i unutrašnji i korner filter, kao i pozadinsku aeraciju.

Imam jednu Althernatheru na sredini u pozadini (lepo se vidi na poslednjoj slici. Može li neko da mi kaže koja je vrsta...? Gledala sam slike, pa mi ldeluje da je Rubra ili Reinickii, ali nisam sigurna, a volim da znam tačan sadržaj svog akvarijuma. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da napomenem da sam dodala i hranljivu podlogu (RF), a evo i konačne liste biljaka u akvarijumu:
- Ceratopteris thalictroides - paprat
- Limnophila aromatica
- Echinodorus ipica
- Bacopa australis
- Heteranthera zosterifolia
- Rothala rotundifolia
- Eleocharis vivipara
- Valisneria spiralis
- Hygrophila corymbosa (limun)
- Cryptocoryne wendetii brown
- Ludwigia repens rubin
- Hedyotis salzmanni
- Microsorum pteropus windelov
- Leptodictyum riparium (božićna mahovina)
- Hygrophila difformis (vodeni hrast)
- Althernathera (ne znam koja vrsta)
- Uskolisni limun (ne znam latinski naziv)
- Limnophila sesssiliflora ili Najas guadalupensis (nisam sigurna koja je od ove dve)

Mislim da sam nabrojala sve biljke koje imam. Ako sam negde pogrešila, ispravite me. Nikako da ih zapamtim, pa mi je trebalo "malo" vremena i dok sam otkucala sve. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

p.s. Zaboravih na dve biljke:
- Lemna minor
- Ceratophyllum demersum (drezga)

Ni jedne ni druge nema mnogo. Držim ih skroz na desnoj strani akvarijuma, pa ne prave hladovinu drugim biljkama, a i dobro će doći kad moja gupi Georgina reši da se oslobodi svog stomaka. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile Smile Smile
Malo ces ti to jos "ispremestati" kad se razraste - obecava i vise od dzungle Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lako ću ja za premeštanje, bar se nadam. Smile Samo neka raste, i raste, i raste....
Pa treba i ja da dođem na red i delim pelcere.... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre:
Image

Posle:
Image

Ja nemam sta tu da dodam! Napredak je ocigledan, vidi se da si radila po propisu sve! Smile Po kaficu i uzivaj! Laughing
Sto se tice ove imitacije stene sa koralom ili sta je vec, meni se svidja, nekako se uklopilo, valjda zbo ludwigie, ili po naski sljivice, ove crvene! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zapocinjem opet ciklus, treba mi pomo... Nebojsa92 Početak u akvaristici 2 Čet Maj 07, 2020 8:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka sledeci korak je .... ? carpforever Akvarijumi 87 Pon Jan 28, 2013 10:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License