Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bebica od 40l - korak po korak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Jovice! Sva blistam od pohvala.... Embarassed Embarassed Embarassed
Dobro si se setio da postaviš prvu i za sada, poslednju fotku. Meni izgleda smešno kada se setim početka i koliko sam bila ponosna na sebe kada sam ubacila prvi pelcer, a sada bih se samo slatko nasmejala... smejanje
Od te prve postavke, pola biljaka nije opstalo. Eh, što ti je iskustvo (a i dalje sam zelembać teške kategorije).
A ova stena..... Pa jednostavno je, meni se sviđa! Razz U pitanju je keramika, malo dekorisana i da budem iskrena, kupila sam je odmah uz akvarijum i šljunak, ni ne razmišljajući šta predstavlja. Da me je neko tada pitao za razliku između slatkovodne i morske akvaristike, kao i za njihove ukrase, mislim da bi ga pogledala kao da je pao sa Marsa. Sve vam je jasno... Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predivno je ispalo, nadam se da ce i nas akvarijum ispasti upola ovako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, hvala.... Very Happy
A imam ga manje od tri meseca, i formiran je bez ikakvog predznanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sva aparatura (grejac, aeracija, termometar) moze da se prebaci na levu stranu. Bezveze je da bude na sve strane, kvari utisak. Ostalo je ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 8:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto te nahvalise, da udarim kontru. Smile
Izbor biljaka je neadekvatan za taj akvarijum. Ako bi ti sve to uspelo i raslo kako treba, za mesec-dva ne bi ni kozice mogle da plivaju u akvarijumu, kamoli ribe. Generalno, za male akvarijume uvek biraj bilje koje ima sitne ili jako uske listove, zavisno od oblika.
Sto se tice 'stene', trebalo je da poslusas dete i stavis dvorac. Smile
Inace, svaka cast na trudu, radu, zelji i napretku. Smile


Poslednji izmenio Blue dana Sre Mar 12, 2014 8:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Posto te nahvalise, da udarim kontru. Smile


Iskreno, i očekivala sam neku kritiku. Ne može još uvek da bude toliko idealno, s obzirom na znanje i iskustvo koje imam. Logično Wink
Ipak, deluje lepo, bar meni. A kada počne da buja, šišaću, skidati pelcere, pa verovatno čak i odstranjivati neke biljke. Za sada mi svi stanovnici aq deluju srećno, a i ja sa njima... Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema idealnog akvarijuma! Very Happy koliko god da se trudis da ga skockas, uvek ces nesto premestati, nesto kombinovati i tako u krug. To i jeste najveca car akvaristike, uvek mozes da kombinujes i stalno da imas novi akvarijum ili kako ja volim da kazem mikro vodeni ekosistem u svom domu. Samo napred, ovo je i vise nego dobar pocetak, kasnije ces videti sta treba da dodas, sta da oduzmes, svaki ak je prica za sebe! Very Happy Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Jovica, kao i na onoj "reklami" na drugom sajtu. Slatko sam se nasmejala kad sam videla svoj aq s početka "karijere" sa linkom za ovu temu. Imam samo jedan problem, odoše mi no nokti od guranja ruku u vodu... Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Dugo" me nije bilo, pa hajde da dodam malo novosti i noviju fotografiju.
Ostala sam bez Kulija, što mi je baš bilo žao, a Sara je suze lila za njom. Os kako sam dobro ubiljila akvarijum, stalno je izlazila preko dana i igrala svoj ples. Baš joj je prijao gustiš. Onda se dva dana nije pojavljivala i samo sam na dnu pronašla njen skelet. Pretpostavljam da su je Koriji dokrajčili, s obzirom da su krenuli da koriste "stenu" koja je bila samo njena.
Ostali smo i bez Gupi mužjaka i neonke, koji god da su razlozi.
Zato biljke rastu (mada ne baš sve), da sam već proređivala malo, a mislim da ću uskoro opet. Evo kako to sada izgleda

Image

Moram da dodam još nešto: leopard zebrica, zvana Krstarica je podebela već par meseci. Pre dva dana je vidim kakao se vrti sa lila mužjakom celo veče. Ujutru ustanem i konačno je vidim "mršavu", tj bez oblog stomaka. Pretpostavljam da je izbacila negde ikru i da je ono bio "ljubavni ples", ali ikru ne mogu nigde da nađem, pod pretposravkom da je nisu pojeli. Videćemo ovih dana da li je bilo prinove bez izdvajanja ili čekamo sledeći put... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad vec super izgleda Smile, razraslo se, masala. Moraces ti to uskoro da "proredjues". Vidim i da su ti platikice "lepe i debele" nadaj se prinovama.
Sto se tice uginuca, svaki put kada dodajes novog stanovnika izlazes ceo akvarijum riziku od mogucih bolesti. Zato i postoje karantinski akvarijumi (ni ja ga nemam naravno) Crying or Very sad. Ne verujem da ti gresis, znam da odrzavas higijenu i da ih adekvatno hranis, pre da si "unela" problem sa nekom ribicom , ako se dobro secam od pocetka se desacvaju sporadicna uginuca. Drzim ti pesnice da se vise ne desava nista slicno, a za akvarijum 5 Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostale su dve platike od one tri. Jedna je otišla odmah sutradan po preseljenju (ženka). Pretpostavljam da je selidbu jako teško podnela. Smile Ove dve su super. Niti nekog diraju, niti neko njih. čak su prijale i gupikama i zebricama za zajedničku igranku. A prinova.... Pa ne deluje mi ova ženka mikija baš toliko debeljuškasta, ali s obzirom da još uvek nemam iskustva na tom polju, pratim razvoj.
Ostalo je sve super. Ja ga redovno čistim, održavam, menjam vodu, hranim po malo.... Sve po pravilima... Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo se lepo razlistalo , svaka cast! Steta za kulija :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Very Happy Jeste se razlistalo, a već sam izvadila dva limuna koji su toliko porasli da su mi zauzeli prostor i pravili preveliku senku, a još po nešto sam morala da secnem.
Ćerka mi je tražila da joj kupim Botiu striata, jer je podseća na kulija, ali s obzirom da nemam problem puževa, tu želju joj nisam ispunila. A i taj Kuli je bio star 2,5 godine koliko znam, pa je sve moguće (mada nisam gledala koliki im je životni vek).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tajchili ::
Hvala Jovica, kao i na onoj "reklami" na drugom sajtu. Slatko sam se nasmejala kad sam videla svoj aq s početka "karijere" sa linkom za ovu temu. Imam samo jedan problem, odoše mi no nokti od guranja ruku u vodu... Crying or Very sad

Nije to reklama na drugom sajtu, vec je to nasa grupa na fb! Very Happy
Inace, lepo to napreduje koleginice, svaka cast! Dopada mi se. Pratim dalji razvij situacije, samo nas obavestaj i nemoj da se sekiras za nokte, rastu oni i kad spavas! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiffany
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitah temu, i diiiiiiiivno je sve,
od prve postavke do aktuelne, bas divno i mastovito <3 bestwishes



Meni je zao kulija, ja njih obozavam, imala sam 12kulija u aq pre ove sadasnje postavke mog aq




Poglavica Skali je hit, bas i deluje dominantno u odnosu na druge ribice, pravi poglavica i vodja cestitka



Bas je lep aq skakutanje skakutanje skakutanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zapocinjem opet ciklus, treba mi pomo... Nebojsa92 Početak u akvaristici 2 Čet Maj 07, 2020 8:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka sledeci korak je .... ? carpforever Akvarijumi 87 Pon Jan 28, 2013 10:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License