----------------------------------- filter Sub Dec 15, 2012 11:47 pm ----------------------------------- Hm stanje nije bas sjajno. Danas sam izvadio aktivni ugalj,usisao dno,i dolio malo vode koja je usisana. Zanemario sam to sto moli ima tu providnu mrlju na repu ode u travu i sav se skupi ali potom jurca po akvariumu sasvim normalno,ksifo sve cesce pod filter pumpom u tami,muzjak gupi se ceska o dno i boja mu izbledela,a gupi zenka ocajno izgleda cak razmisljam i o eutanaziji. Sve ove neobicne pojave bi mi bile proces posle bolesti,zamene vode...da nisam primetio danas malu belu tackicu na repu one platike koja je vec imala mrlje po telu. Ne mogu da slikam posto je bas mala,ali tacka je 2mm od kraja peraja i peraje je tu rascepljeno do te tacke. Problem je u tome sto se svaka riba drugacije ponasa i drugacije promene na telu pa ne mogu da utvrdim koja je bolest u pitanju. Zola ti si mi predlozio baktopur. Sta mislis o serinom omnipuru? Leci vise bolesti,bakterije,parazite,gljivice. A mozda nije nista od toga,mozda je i trovanje neko,ne znam vise sta da mislim :P Obracam se zoli posto mi je on davao savete o lecenju,ali bi mi dobro dosla i pomoc bilo koga drugog ko mozda zna o cemu se radi.