----------------------------------- tomaNG Ned Dec 16, 2012 12:37 am ----------------------------------- sve me to podsjeca na mene i na moje pocetke naj vaznije ti je cikliranje i priprema vode zatim litraza akvarija naj lakse je odrzavat veci nego neki manji akvarij ,sve sto ti se desava imao sam i ja kako sam to izljecio svim i svacim naj vaznija stvar ti je obicna kuhinjska sol tuzlanska sol po meni na bolja ,a onda ljekovi baktopur i za ich costapur po mome probaj s soli tretman napravi vako Tvoje ribe obolijevaju a zatim i ugibaju zbog vode loše kvalitete 1. Napravi 35% promjene vode + nakapaj na filter i ulij u vodu DOBRE BAKTERIJE 2. Ulij (prethodno otopljeno u šalici) pola žličice soli (Sera Ectopur ili Tuzlanska sol) meni je pola cajne zlicice trebalo za 30 L 3.slijedeći dan dupla doza vitamina (JBL Atvitol ili Sera Fishtamin) 4 dan nista 5. slijedeči dan propisana doza vitamina sedmi dan redovita promjena cca 35% vode + ponovo dobre bakterije (tretiraj sve ukupno 4 do 5 tjedana) Što raditi ubuduće da ne bi imao ovakvih i sličnih problema: 1. Vodu mijenjati jednom tjedno cca 35% uz usisavanje podloge Dva puta mjesečno ubaci po pola čajne žličice nejodirane soli (Sera Ectopur) ili Tuzlanske sol uglavnnom vidi koliko ti ej to sve isplativo napravit ako nemas previse ribica kreni s novima otpocetka kako treba ,iscikliran akvarij barem 5 tjedana ja sam svoj cikliro 40 dana stim da sam prve stavio ancitruse pa postepeno ostale ne sve odjednom uglavnom dobre bakterije sera nitrivec i sol pazi samo tuzlanska