----------------------------------- vlada_nis Pet Sep 03, 2010 1:20 pm bele tacke kod gupija ----------------------------------- U mom malom akv drzim velike gupike (maticno jato). Danas kada sam dosao iz skole primetio sam par muzijaka kako plivaju po dnu i neke bele tacke na zenkama gupija.cini mi se da je to jos uvek pocetna faza jer su tesko uocljive bele tackice i ''plihovi'' pa vas molim da mi pomognete u saniranju te bolesti jer su mi ranije izumirale ribice od te bolesti... Jedini korak koji sam preduzeo je to sto sam povecao temperaturu na 30 i dalje cekam uputstva. unapred hvala ----------------------------------- vlada_nis Pet Sep 03, 2010 1:52 pm ----------------------------------- u akvarijumu u kome su zarazene ribe sam primetio par malih gupica, evakuisao sve ribice u cinije a potencijalnu mamu izdvojio i stavio malo mahovine. zanima me da li te male ribice mogu da pustim kod ostalih malih u zasebnom akv ----------------------------------- nemanja1994ki Pet Sep 03, 2010 2:49 pm ----------------------------------- Imao sam i ja slicnih problema.Probaj pronaci parazitoex, mojim ribicama je pomogao. ----------------------------------- vlada_nis Pet Sep 03, 2010 4:35 pm ----------------------------------- hvala puno ... pokusacu.... sad sam im promenio vodu,stavio malo soli i povecao temp. ----------------------------------- sale75bgd Pet Sep 03, 2010 6:09 pm ----------------------------------- Pogledao sam, pogledaj i ti sada ovde pa reci kako to izgleda tacno: http://www.jbl.de/onlinehospitaluk/perpicture/index.php?Step=2&GalleryId=2 ----------------------------------- vlada_nis Sub Sep 04, 2010 9:09 am ----------------------------------- ima beo plih bas kao ova zanka gupija (u srednjem redu-sa plavim repom) samo sto moja ima na perajima ----------------------------------- vlada_nis Sub Sep 04, 2010 9:09 am ----------------------------------- i jedva pliva ----------------------------------- vlada_nis Sub Sep 04, 2010 6:05 pm ----------------------------------- sada su mi vec zarazene 2 ili 3 ribe i vec sam se pomirio s tim da ce sve da se izvrnu i da od njih nema nista a sve su onako velike... inace 2 od njih su mi se danas okotile i sve su pojele male. spasao sam samo 3 ----------------------------------- aca77 Sub Sep 04, 2010 10:18 pm ----------------------------------- FMC!!!!!!! Pod hitno!!!! ----------------------------------- sale75bgd Sub Sep 04, 2010 11:52 pm ----------------------------------- Eto pa reaguj...sta da ti kazem, u haosu sam oko preseljenja aq pa kasno i procitam pp i sve.