Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 bele tacke? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ciklidni, malawi akvarijum... Pored ciklida, od stanvnika imam i 10tak puzeva (nerita i filopadulina).

Pre neki dan sam primetio neke bele tackice, kao jajasca, ne znam kako bi ih bolje opisao, slike i prilugu...
zalepljene su za podlogu, ne skidaju se tako lako...
Primetio sam ih na rizomu i listu jedne nane, kao i kamenu na kom je vezana, na termometru, kao i vati u filteru, delu koji se nazire kroz proreze...
Ima li neko ideju sta bi ovo moglo da bude? Inace, u akvarijumu je sve u redu, ne primecujem nikakve probleme...

Hrana koju dajem ciklidima, pored listica, je smrznuti ciclops, i od skoro smrznuta dafnia i artemija...

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 11:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to znaci da imas muske i zenske puzeve Smile iz toga se nikad nista nece izleci ali ces zato imati posla da ih skidas ako ti smetaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, ako je to nije problem...
Ne smetaju mi, zivi svet, nego cisto da proverim da nije nesto sto bi trebalo da me zabrinjava, pa da reagujem pravovremeno... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Jul 18, 2014 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo su jaja nerita. I tesko se skidaju, a nece da se izlegu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jul 18, 2014 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su po dve u akvarijumu i uvek se ubode da su par Smile Iskreno nisu mi takođe smetala ni u 25 litara, kamoli u 200.
AKo ti baš zasmetaju na staklu, skineš ih kreditnom. Sa panjeva nekom alatkom koja ti zgodna, britvica lepo radi posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2015 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo sam primetio istu stvar kod mene u akvarijumu... (evo zasto sluzi pretraga na forumu = nisam morao da otvaram temu i postavljam slike, moja prica je gotovo identicna ovoj).

Imam dve nerite, ali kako su uspele da ostave jaja na nekim bas tankim granama nije mi jasno. Da nisu od Theodoxus fluviatilis, to je isto familija nerita samo su manji (dobio sam ih od Makich, kod nje se razmnozavali a i kod mene ih sad ima neki broj vise).

Zasto se ne mogu izleci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2015 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni ta jaja nesto jede, u akvarijumu bude puno staklo posle noci misteriozno nestaju, sumljam u barske puzeve i amano kozice..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2015 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nerite traze poluslanu vodu za izleganje, dok domace nerite ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2015 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, to sam zaboravio... a da li je neko nekada uspeo da izleze Nerite u poluslanoj vodi? Npr. ako bi se videlo da Nerita polaze jaja, da se odmah prebaci u pripremljenu vodu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2015 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes da probas da ih ubacis u akvarijum poseban, pa kad poloze jaja da ih izbacis i zasolis vodu, mislim da bi ti bilo lakse, tako rade ljudi sa amano kozicama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bele mrlje na staklu tam Početak u akvaristici 9 Čet Mar 22, 2018 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License