Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele tacke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, evo mene opet Smile
Imm akvarijum od 110 litara, sve lepo formiran po upustvu sa foruma naravno sa cikliranjem. Imam nekoliko skalara, tacnoje 5 (znam da je mnogo za 110l) imam jednom cistaca za staklo pleho, imam 4 neonke i 2 cistaca za dno, Vodu menjam oko 30l na 20 dana. Posto su mi se pojavili puzevi kupio sam Botiu u jednom pet centru, na kojoj sam posle 2 dana primetio bele tackice i odmah sam je izbacio iz akvarijuma. Citao sam dosta o tom parazitu, pa se plasim da on ne predje na skalare(ubio bih se odmah), sta da radim? Hvala unapred Smile


Poslednji izmenio Blue dana Ned Dec 21, 2014 7:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_78843282_10872477_10205422081821042_897679779_n.jpg[/img

]
Image

Povecao sam temperaturu vode sa 26 na 29c Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad je već mnogo riba po tebi, uzmeš helene za rešavanje problema sa puževima.
Ne radiš ništa, prati stanje sa skalarima. Ostavi ti njima slobodno 29 stepeni. Ako je ichtio u pitanju, imaš dosta lekova za njega, nemam iskustva sa time da znam koji je najbolji.
Koliko je visok akvarijum, deluje nisko za skalare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je visok 50 cm, botiu sam prebacio u drugi akvarijum gde imam 2 skalara. Za asd skalari su super, temperatura je 28-29c. Nisam ubacivao nista od lekova, samo sam podigao temperaturu. Danas sam im promenio vodu, oko 25l i koliko vidim sve je super. Mozda su oni ranije bili zarazeni, pa se i ova botia sad zarazilam prodavac kaze da su sve ribice 100% zdrave. Ranije su mi uginuli skalari u ovom akvarijumu, 2 komada ako se ne varam, a ovi sto us sada tu izglead da su "prelezali" parazita... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 4:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove biljke zadnjeg plana posadi u zadnji plan. Ne vole oni da se nesto provlace kroz biljke. Ostavi im mesto za plivanje da mogu da se okrenu kako treba. Ovako ih samo mucis jos vise... Drugo. Ne slusaj prodavce o njihovim "zdravim" ribama vec gledaj sta i kako uzimas. Njima bitno samo da prodaju (cast izuzecima).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 7:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Botiu sto sam kupio izgleda da je bila zdrava, na skalarima nista ne primecujem(sto znaci da su vec prelezali bolest) botija uginula, skalari i dalje zdravi. Jel treba da ih lecim? Planiram helene da ubacim za puzeve. Jos nesto, poceo je akvarijum da mi curi -.- Jel postoji neko resenje? Osim da moram sve da izvadim i opet da lepim? Hvala clanovima ! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 11:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari su ti nosioci parazita najverovatnije, krupna riba, jači imunitet ... Može da se desi da i njima bukne vremenom, nekim stresom, nekim poremećajem parametara.
Ne znam šta da savetujem, ja sam i h lečio i nije uspelo. Kad se pokazalo već su bili poprilično veliki i moja pretpostavka je da je bolest već daleko odmakla kada se ispoljila.
Prelepi akavrijum i to odmah, nekim kvalitetnim silikonom i budeš miran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Botie su jako osetljive na Icht - nemaju krljusti, a isto tako su osetljive i na lekove.
Pridruzujem se nesinom iskustvu sa skalarima - ja sam lecila jedinog od 4 koji pokazuje simptome zaraze parazitima - nije Icht - povukli su se simptomi, pa se sada opet vratili, pa se opet povukli - ostalima nista ne fali - ocigledno su jace ribe, mada ko zna kada ce buknuti.... Uzivaj sa njima - mozda se njima nikada i ne pokazu simptomi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bele mrlje na staklu tam Početak u akvaristici 9 Čet Mar 22, 2018 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License