Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele tacke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2016 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa gledao sam sad bas tu bolest, to su više neke rupe, slikao bih vam al nema šanse da se slika, u svakom slučaju ako je to, kako se to leči, al opet što mi se onda neonkice i zebrica češu od biljke, a nemaju ma nijednu tačkicu, nijedna ribica? Nije mi jasno Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2016 8:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2016 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su ti ribe čas vesele čas povučene proveri parametre prvenstveno ph moguće da vosta varira.

Hemiju i so je mnogo lakše sipati u akvarijum nego je izbaciti. Izbegava njihovo korišćenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2016 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rupe su poslednji stadijum bolesti. Tesko se leci,cak mislim da ne vredi pokusavati. Nadji slike na netu od jedne i druge bolesti jer se prilicno razlikuju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2016 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa gledao sam slike, moguce je da je ta druga bolest, video sam na nekim skalarima, da je slicno, isto tako u predelu glave ili na glavi, a sto se tice ph vrednosti, ok je to sto budu vesele pa se smire, al dal bi se zbog toga ceskale od biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto je očigledno da imam Ich u akvarijumu, već mesec dana se češkaju i ništa im se ne dešava, al sam pre par dana ubacio par Leatecara Dorsigera i evo danas primetim par tackica belih po perajima, izgleda da se na njih uhvatilo, al mi nije jasno kako na ostalo nece, u svakom slucaju, zelim da lecim ceo akvarijum, znam da treba da izbacim puzeve i kozice, nego me zanima dal će Sera Costapur da loše utiče i na biljke? to sam bio čuo od jednog akvariste, ako može pomoć pa da počnem da ih lečim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako doziras po uputstvu trebalo bi da ne naskodi biljkama. cak ako neka biljka krene da stagnira, oporavice se po prestanku tretmana s lekom. opet, ako ne stavis lek ich ce se namnoziti i pobiti sve ribe, tako da je bolje da stavis lek Smile .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to, bila mi je bitna ta informacija, ici cu sutra da kupim lek, a sad cu da stavim kasicicu soli, makar malo da im pomogne do sutra, dok ne stavim lek i da pojacam na 28 stepeni, hvala io Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se budeš pridžavao doze i upustva ne bi trebalo da ošteti biljke. Tretman traje 5 dana akvarijum mora da bude zamračen aktivni ugalj je obavezan po završetku tretmana. Po završetku tretmana očekuj da filter uđe u miniciklus. Lek može biti smrtonosan za ribe koje imaju problema sa disanjem.

Sera Ectopur pomaže ribama da bolje podnesu stresne situacije, da se lakše oporave od povreda i da izbace parazite ranije. U pitanju je neka so koja oslobađa kiseonik, šta je, kako funkcioniše i kao utiče na biljke nemam predstavu. Možda neko iskusniji može da ti da odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 21, 2016 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Počeću sutra sa Costapurom, pa se nadam da će sve dobro proći, Leatecare evo od pre sat vremena leže samo na dnu, do sada su bile aktivne, a ostale se sve normalno ponašaju i luduju po akvarijumu, nadam se da će izdržati do sutra da počnem sa lečenjem, imaju 3,4 tačkice, tako da verujem da je početna faza i to sam tek danas video, hvala na informacijama, pa javljam rezultate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2016 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi ovo sa Costapurom vidim da za sada ok funkcioniše, upalio sam malo svetla danas na 5 min dok sam ih hranio, pa usput da vidim kakve su i kako se ponašaju Very Happy tačkice su skroz nestale na Leatecarama, barem nisam mogao da primetim nijednu, al sam prietio da se jedna Leatecara malo i dalje češala, sad ne znam dal da odradim još taj 5-ti dan, možda čak i 7-mi, nisam siguran, jel ima neko neki predlog? Ako nastavim tretman 5 i 7 dan, dal pre toga možda treba da promenim određenu količinu vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos Kbac Djordjevic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jul 2016
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2016 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podrav ljudi ako je od pomoci ja sam se sa ovim preparatom izborio
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2016 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milos Kbac Djordjevic ::
Podrav ljudi ako je od pomoci ja sam se sa ovim preparatom izborio
Image

Ja sam njega ovim preparatom izlecila, a bogami i ozenila 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 30, 2016 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo da se zahvalim svima na pomoći, ovo je moje prvo uspešno lečenje ribica, pa sam veoma zadovoljan Smile lečenje za sada prošlo dobro, al pratim situaciju, tačkice su nestalo bile veoma brzo, al sam bio produžio lečenje još par dana preventive radi, ubacio sam ugalj, u filteru je većevo treći dan, pa me sad još samo zanima koliko treba vremena da ugalj suzbije sav lek u vodi, da bih mogao da vratim puževe i kozice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kowalski.
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2015
Poruke: 27
Lokacija: Guca

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2016 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo da li uzeti Easy life Anti Spot ili Sera Baktopur za bele tackice ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 01, 2016 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sera Costapur je meni pomogao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tacke ICH........ srki.acs Bolest 11 Pet Jun 14, 2019 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bele mrlje na staklu tam Početak u akvaristici 9 Čet Mar 22, 2018 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License