----------------------------------- Virtusa Sub Jun 09, 2018 1:06 pm ----------------------------------- Postovanje akvaristi. Nova sam na forumu,dosta citam i raspitukem se povodom mog problema ,ali hajde da postavim pitanje i ovde. Imam aq od 35l u njemu imam 3 gupike (+ 4 bebe gupike), trudnu black Molly ,japanku,dve platike I jednog cistaca( braon, zaboravila sam ime vrste). Posto nemam drugi aq ,a menjala sam im posip,filter,prala aq,za to vreme su ribice bile dva dana sa rasprscivacem u velikom lavoru. Kada sam formirala aq,stavila sredstvo za sobre bakterije,vratila sam ribice u aq i vodela da jedna gupi ima bele tackice po sebi. Odmah sam je izvadila ,stavila u veliku teglu sa rasrscivacem I otisla do akvariste. Dala mi je Fmc I rekla da stavim dve ravne kasike morske soli u aq sto sam ja I uradila. E sad ,danas mi je drugi akvarista dao preparation Sera costapur I rekao da izvadim pola vode ,nalijem bodu sa cesme I sipam preparat. Za to vreme bolesna gupika je I dalje u inkubaciji u vodi sa solju I Fmc. Da li da je vratim u aq sa ostalim ribicama I lecim ih serom ili sta da radim? Izvinite na dugackom postu ,I hvala unapred na pomoci . Milica