----------------------------------- calacab Pet Apr 26, 2019 3:48 pm ----------------------------------- Trebalo bi u sledecih nedelju dve da menjas nekih 25%-50% vode svaki drugi dan i pratis stanje i kako se ponasaju. Uz to, kad izvuces vodu iz akvarijum stavi u kofu/kantu i izvuci taj filter i isperi da ocistis od nepojedene hrane i ostalih stvari koje su se zaglavile unutra. Uz to detaljno ocisti dno od izmeta i ostalih stvari pre zamene vode posto pretpostavljam da imas neku podlogu. Samo da znas, sundjerasti filter je jedan od najlosijih filtracija pa ces morati ipak jednom nedeljno da menjas vodu i cesce da cistis filtraciju. Ipak je "problem" u akvaristici cinjenica da sto je manja litraza u akvarijumu, brze se stvari menjaju na lose. Nije nista strasno samo treba cesce da brines o njemu. Sa obzirom da si vec probao da lecis od parazita i slicno, sledeca opcija je stres koji je sasvim moguce od amonijaka. 2 nedelje sa sundjerastim filterom je po meni na 50 litara malo predug period. Ja sa 100L menjam vodu u dve nedelje i cini mi se da je i to malo predug period, tacnije, da se vidi malo stresa na ribama kad "zaboravim" da zamenim vodu na vreme. Nadam se da nisam bio zamoran :)