Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Beli skalar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako, beli skalar je nesto malo pocrveneo..
ne znamo zasto, nagadjamo da se izlupao u mrestilicu (sad smo stavili neku gde ne moze da se olupa xD )

evo par slika, mozda je nista.. ali pogledajte.

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 3:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da on nije bio nikad beo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ali zar ne izgleda malo naduveno, tj kao da mu je stomak naduven...
kad poredim sa crnim skalarom, crni je mega fit.

bas me brine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa izgleda vidi se da je malo naduven mozda je pojeo neku neonkicu.Ne cini mi se bar po slici da mu je lose zdravlje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonki ima na broju..
kao i sve ostale..

stoji da smo imali mrest gupike pre dva tri dana.. i da su verovatno aktivno lovili posto smo uspeli samo da uhvatimo 5 beba...

e sad.. je onako "krvav" kako bi moj muz rekao.

on je nakostresen, pliva.. ne jede bas preterano ko pre..

Crni je hitar i zuji kroz akvarijum. Dok se on zabio u jedan deo i tu se malo okrene, proseta i to je to..

ne znam.. nisam pametna :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo jos koja slika.. mislim na ovaj crven nos, i crvenilo kod ovog malog peraja..

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li nakostijesene krljusti ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakostrijesene*
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema.. sve je glatko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obrisano sve van teme, prebačeno u bolesti.

@ludwigia imaš opomenu i to debelu za danas na forumu. Ako nemaš šta da kažeš u vezi pitanja, zaobiđi.

Starless, u pitanju je običan skalar. Malo surovo zvuči ali to su uglavnom oni, kako ih nazivaju odgajivači, "sa greškom". Nedostatak ili neizraženost srednje pruge ...
Ja ne znam šta mu je, deluje malo naduven stomak i ima to crvenilo. Možda je pojeo/la neku ribu pa eto stomak, možda se pri tome inficrala usta, možda ... Ne znam stvarno. Kao što @skalar10 kaže, ne vidi se nešto preterano alarmantno.

Na tvom mestu ne bi ništa radio, obavezno redovno održavanje, kvalitetna ishrana.

Edit: zaboravih da ti kažem, imam 4 takva skoro ista velika (mužjak i 3 ženke) da ne misliš da sam nešto opsesivan oko čistoće porekla ribe. Za mene su oni uvek princeze i prinčevi akvarijuma, zna se ko su kraljevi Smile


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Okt 22, 2015 1:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih pažnju usmerio na to crvenilo kod peraja.Ako počne truljenje istog moraš reagovati odmah,nekim baktericidom.Naravno,do toga ne mora doći,al zlu ne trebalo...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okej, Hvala.

Danas nije hteo da jede.. Bas sam gledala dok sam hranila.
Tu je, seta se, ali ne preterano.

Uglavnom se mota oko mrestilice gde su male bebe ribice, i tu vreba plen, iako ne moze nista da uhvati.
Deluje malo zivlje od juce...

Javljam sta se desava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

update:

kaka jeste bela, ali ne bih rekla da je sluzava, ili kako vec....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2015 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update:
Skalar je prebacen u posebnu posudu, i tu ce biti dok ne umre
Bukvalno sam ga pokupila sa peska.

Sita se isplakah.. Crni skalar je bukvalno napadao mrezicu da ne uzmemo belog Sad

I evo sad se mota u cosku gde je on zadnji put bio.. Sad

Ko sto rekoh.. cekamo da umre.. i to je to. Sad

Hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2015 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne znam da ti kažem šta da radiš.
Meni je celo jato otišlo prvi put, neki parazit. Živ sam se ubio od lečenja i ništa nisam postigao.
Ovo drugo jato je imalo gubitak jedne bele ženke, par se izdvojio, oboje beli, polagali ikru nekoliko puta. Meni nije nikad to jasno, kod prvog jata je bilo rana i svačega. Ova ženka je normalno jela kao i svaki dan, plivala, i pogledam u akvarijum a ona leži uginula. Baš ništa se nije čudno dešavalo.
Glavu gore, dešava se. Oformi jato od nekih 5-6 komada. Beli mužjak je sada u vezi sa šarenkom, a ja se brinuo za njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar problem brzio93 Bolest 1 Uto Dec 10, 2019 9:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar na dnu Milan91 Bolest 0 Pon Maj 06, 2019 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Beli koncasti izmet Lozaa11 Bolest 11 Pet Apr 26, 2019 1:34 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License