Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Belo meso Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam trihogastere i danas dok se spremao rucak u kuci pade mi na pamet da uzmem malo belog mesa i iseckam na sitno da dam ribicama... Da li ce im skoditi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 2:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi ne razumem zasto tako eksperimentisete? Pa nisu to stuke... Sta je sledece, burek sa sirom i jogurt u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na tu ideju sam dosao jer sam citao da u skoro svim hranama koje ljudi prave stavljaju ili belo meso ili govedje srce... Pa reko cisto malo ako ribe vole da im dam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam dugo trihogastere i nikada nisam na to pomišljao...
Kada ih hranim, dajem im sve vrste hrane ali sam primetio da više vole mix, bilje i školjke...
Belo meso nikako, ni u kakvim količinama, prvo zbog same vode,gde mooze svašta da se dogodi usled raspadanja, a drugo, zbog parazita kojih u piletini svakako íma , ali njihovi zeludci nemaju tu količinu kiseline koja će da ga razgradi...
Predlažem da ti ovo bude poslednje hranjenje na takav način...
Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes baciti belog mesa ali tek toliko da odma pojedu posto muti vodu, inace ribe se tuku za to belo meso, ali MORA BITI ZAMRZNUTO. Kao sto si i napomenuo u dosta kvalitetnih hrana ide belo meso...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@patus Hvala na odg. Nisam im ja dao to sam samo pitao da znam da li da im dam Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za razliku od povrca koje se bari meso se ne kuva nego samelje u blenderu kao pire da bude,zamrznes i dajes po malo.

Recept koji spremam za moje diskuse:

1. Junece srce ocisceno 500g
2. 1 cen belog luka
3. 2 kafene kasicice aleve slatke pavrike

Sve se to stavi u blender i samelje skroz. U plitkom plehu stavim smesu i raspodelim je ravnomerno da bude kao patispanj. Stavim u zamrzivac i izvadim pre nego sto skroz stegne. Zatim nozem izrezem kockice i podelim po kutijama.

Diskusi vole da se hrane na dnu,kad im dajem ovu hranu bukvalno se biju na povrsini ko ce kome vise da pojede Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja moju stalno drzim u frizu,kako zatreba odlomim.
A bukvalno mi jedu iz ruke,pa onda otimacina na dnu... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam juce okusao svoju srecu Wink Bilo je smesno gledati... Posto inace hranim svoje trihogastere proteinskom koja pluta oni su ocekivali da ce i ovo plutati Very Happy Medjutim ono krenulo ka dnu i kad su spazili bio je pravi uzitak gledati ih kako se otimaju Smile Danas svi na boroju zivi, zdravi ( da kucnem u drvo) Izgleda da im se svidelo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako je zdrava ishrana bareno povrce,blitva,spanac,sargarepa itd...Riba dobije takve boje da je to neverovatno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda i to ubacim malo, cisto za promenu.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pronadji neki recept,neces se pokajati Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavsic88 ::
Jako je zdrava ishrana bareno povrce,blitva,spanac,sargarepa itd...Riba dobije takve boje da je to neverovatno Smile


Kako spremas ovo povrce ,na koji nacin, i kojim ribama ga dajes?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luka_^
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2012
Poruke: 149
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mene to isto interesuje No 1 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trihogasteri i skalari bez problema jedu belo meso,samo dobro da se izgnjavi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka nesto belo na koridorasu ccmuva Bolest 2 Sre Nov 23, 2016 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Belo plave oci i gubitak boje mixi767 Bolest 7 Pon Sep 28, 2015 9:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac belo na ustima milosL201 Bolest 0 Pet Maj 24, 2013 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac belo na ustima milosL201 Ribe 3 Čet Maj 23, 2013 11:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Belo preko oka - Skalar donnerstag Bolest 2 Ned Feb 17, 2013 1:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License