Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Belo plave oci i gubitak boje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam samo gupike u akvarijumu koje su dugo zivele u jezercetu u dvoristu
Od skoro su im se pojavile neke plave mrlje na ocima a i po malo na telu kao da su izgubile boju da li neko zna o kojoj bolesti je rec?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 9:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok ne napises nesto vise o akvarijumu i uslovima u kojima zive, kao i sta jos imas od riba, pa i neka slika da mi to vidimo, tesko da ce neko da moze da ti pomogne....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum ima oko 120l imam gupike i nekoliko moli nista vise sve su prebacene iz jezera,temperatura je 26,imam nekoliko biljcica ne znam kako se zovu,podloga je sljunak a preko ima veceg kamenja,imam filter pumpu koja radi preko dana nocu iskljucujem,ukupno riba ima 30ak velikih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I hvala svima koji odgovore u bilo kom smislu na post
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok je 30 gupi riba na 120 l, ali : da li si proverio kamenje pre stavljanja u akv sa sircetom? ono kad peni nije za akv, ako ne peni moze. da li si prokuvao sve to, da li je akvarijum iscikliran pre ubacivanja 30 riba odjednom u njega? iz kog razloga im gasis filter nocu? filter se ne gasi nikad , treba da radi stalno, 24 h. osim kad menjas vodu. koje slojeve imas u filteru? znas da u njemu zive i korisne bakterije, koje koriste riblje nus produkte i razlazu ih. kad ugasis filter, zbog nekretanja vode te bakterije pocrkaju, a onda je otrovna jedinjenja stvaraju bez razlaganja cime im se povecava koncentracija cime se povecava verovatnoca nastanka bolesti. moze biti bakterijske ili virusne prirode, u zavisnosti od sta se zapatilo. dakle pumpu ne gasi nikad, takodje ne bi bilo lose da povecas aeraciju. ko zna zasto su poplavele i posvetlele, mozda od viska amonijaka, mozda od nitrata, nitrita, mozda im ne odgovara voda u smislu ph, kh, gh i ostalo.... moze biti bilo sta. mozda si naglo ubacio 30 velikih riba a akv nije imao dovoljno korisnih bakterija za toliku kolicinu riba. naglo si poremetio sistem vecom kolicinom riba i sad se to na njima vidi. a mozda im nije nista nego su samo u shoku od promene. u svakom slucaju, ne iskljucivati filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@io
Polako, polako, prvo da vidimo u cemu je problem, dao si mu toliko pretpostavki da si i ceo forum zbunio, a ne njega.
Daj ti nama lepo sliku, da vidimo sta je, pa cemo da utvrdimo pretpostavke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da ubacim sliku sad preko telefona sam,akvarijum je odstojao 40ak dana mislim nisam bas pocetnik gajio sam svasta od riba ali sa ovom bolescu se prvi put susrecem ,da dodam i otezano disu a za sad je zahvatila samo zenke i one kao da gube boju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna je tako reci pocela da se koci i peraja sa strane su joj postala svetlo plava
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Boje platika Skybuffalo Početak u akvaristici 2 Sre Avg 07, 2019 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga tamno braon boje.... StefanPN Alge 32 Uto Jun 11, 2019 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena boje korala Peku Korali i ostali Organizmi 3 Sre Apr 17, 2019 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly skupljen rep i gubljenje ... popindeed Bolest 10 Ned Mar 24, 2019 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License