Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Betta borac problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, imam kompletno opremljen (pumpa,filter,grelač) i ubiljen (gupi trava, Cryptocoryne ciliata, japnska mahovina,...) i dekorisan (sljunak, dvorac) akvarijum od 40 l. U njemu imam 3 moli, ancitrusa, dva amazonca i borca. Na borcu sam primetio slepljena peraja, a na njima su se nalazile sivkasto-bele kuglice (podseća me na vatu), takodje, ne uzima hranu. Počeo sam tretman sera baktopurom, ali mu od toga nije bilo bolje, jedino su kuglice privremeno nestale, ali su se danas opet pojavile. Jel ima neko ideju šta bi to moglo da bude, i kako da postpim. Borca sam odvojio u manju posudu (tegla od 2l) u kojoj se sada nalazi Sera baktopur.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 5:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da ga okupas u mikropuru,10 minuta,pa tek onda u baktorpuru...Uputstva za baktopur tj kako da ga lecis nadam se da imas?
Kada si ga kupio,da li je bio u karantinu kod tebe ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baktopur sam sipao 3 dana zaredom, danas je 4 dan odnosno pauza. Nije bio u karantinu, tek sam ga danas stavio, i sad mi se kupa u kupki baktopura i pola kasicice soli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3ci dan treba da je pauza ali dobro sada.
So ne kombinuj sa baktropurom tako,to si trebao ili pre ili posle,ja sam imao situaciju slicnu tvojoj u skorije vreme.
So 3 dana za redom po 10 min,kasicicu razmutis u 2 velike solje vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitao sam neku zenu iz pet centra koja je akvarista, a koliko sam primetio preferira baktopur. I rekla mi je 3 dana za redom ista doza posle pauza. Sada je kazem ti u tegli u kojoj ima kap paktopura, a sutra cu onda samo so da mu stavljam. Jel znas sta bi to moglo biti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta jel' znam? Pa bolest,vata zar ne? A nema raspadanje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne raspadaju se, samo vata i slepljena peraja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno je colimnaris.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 26, 2014 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz mog iskustva tu leka nema, a posto si vec dao dosta para za lek, ako volis delta brce poklonicu ti za Novaka ako zelis muzjaka i par zenki posto vec imas uslova za njih. Ali ni oni nece ziveti predugo jer zivotni vek borca je oko 2 god. Dogovor na pp, poklon vazi samo za tebe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Dec 26, 2014 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, poslao sam ti poruku, čekam da se javiš Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License