----------------------------------- IVANRO Pet Sep 21, 2018 10:53 am ----------------------------------- Znam da nije ista vrsta ali su generalno jako slični pa da podelim iskustvo. Drugarica je na nagovor radnice u pet šopu kupila Epalzeorhynchos frenatum iako sam je odvraćao od ideje tvrdeći da su to nezgodne ribe(nisam bio siguran ali sam negde u glavi imao da bikolor i frenatum itd nisu baš dobri) i da im treba veći akvarijum od njenih 60 litara ali radnica je tvrdila da je to super riba i da će da se složi sa ekipom koju ona ima. I tako je ona kupila jako lepu ribicu koja je bila fina neko vreme, prelepog izgleda i samo povremeno je jurio druge ribe ako mu dođu kod njegove pećine. Elem kad je narastao na nekih 6-7 centimetra pobio je jato od 6 barbusa, dve moli i dva ancistrusa od 4-5 centimetra u roku od dve nedelje. Ja nisam mogao da verujem da prvo nešto tako osrednje veličine može da pomisli da se kači sa barbusima a ne da ih izbriše sa lica zemlje za tako kratko vreme. Te ribe ne bih preporučio nikom realno a mislim da će gupike sa svojim lepršavim repovima tek da ga provociraju. Nije bikolor ali mislim da im je ponašanje jako slično.