Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljka je prerasla i pocinje da izbija na povrsinu, sta sad? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
uki01
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2019
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2021 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu imam Ludwigia repens, Bacopa monnieri, Limnophila sessicifolia, Rotala rotundifolia od biljaka. Bacopa je bas porasla i pocinje da se polako dodiruje sa povrsinom. Sad pitam konkretno za nju, ali kad vec pitam za nju pitam i za ostale biljke, da li se ove biljke skrate bukvalno bilo gde pa se novodobijeni pelcer zasadi u akvarijumu ili ima neko pravilo prilikom skracivanja? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2021 10:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2021 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odgovor nije jednostavan ali da pokusam da uprostim
vecina biljaka sa mekim stablom ce se saviti uz povrsinu vode. one koje imaju tvrdo stablo, npr limun, izaci ce ravno van vode, ako nema poklopac, i obicno poceti da dzikljaju u visinu, cvetaju itd, ali lisce u vodi polako ce da odbacuje pa ostane gola stabljika.
Vecina biljaka imaju meko stablo, tipa ludvigija i bacopa se savijaju, rastu, pustaju pelcere sa strane u vidu izdanaka, novih grana. kad taj izdanak izbaci male zilice kao koren, sa sigurnoscu ga mozes odseci i zabosti u podlogu, i on ce se primiti.
e sad da li biljku prepoloviti zato sto je dosla do povrsine pocela da se savija? ja ne bih savetovao sem ako nemas jos nekoliko istih u akvarijumu. uslov za uspesno presadjivanje je da je biljka na nekom mestu bacila zilice, tj buduci koren.
nadam se da sam ti makar malo pomogao sa tvojim pitanjem
pozdrav i sve najbolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Plutajuca biljka ili ne? Rooster Biljke 2 Pon Feb 07, 2022 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je biljka u pitanju MarDi Biljke 0 Pon Feb 22, 2021 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljka ima rupice na listu goran012 Početak u akvaristici 2 Čet Nov 05, 2020 2:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka koja je ovo biljka? shomi344 Biljke 4 Sre Jan 08, 2020 5:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crvena biljka potrebna chaosad Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 25, 2017 2:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License