----------------------------------- Serene Sky Uto Apr 19, 2016 9:40 pm ----------------------------------- Moje lično mišljenje je da 36w neonka nije dovoljno jaka da na dubini od 40tak cm obezbedi potrebno svetlo zahtevnijim biljkama, al to je moje mišljenje. Brzina rasta bilja u nasem akvarijumu primarno su uslovljeni svetlom i dostupnim CO2. Nemoj očekivati brz rast ako ne dodaješ CO2. Kao što postoji ograničenje koliko riba može da stane u akvarijum isto postoji i za biljke. Za biljke je tu granicu lakše probiti dodavanjem CO2, elemenata koji su biljkama potrebni za normalan razvoj i obezbeđivanjem kvalitetnije rasvete. Takođe tvrdoća vode utiče dosta na rast i razvoj biljaka. Ako želiš sagittariju ja ti mogu poslati veću količinu. Skoro sve što se vidi na slici ispod. Moram da rezredim malo kupus a neće niko da ga kupi na KP tako će biti free. Dezinfekcija i "depužacija" 8) ostaje tebi. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_81171918_IMAG0312%201.jpg Neki od listova su "trimovani" jer biljke nisu imale mesta više da rastu u širinu pa su krenule u visinu.