----------------------------------- Ralke Pet Apr 22, 2016 12:26 am ----------------------------------- Ti bi "nesto finije i nize"... ti bi "da se ukorenjuje u supstrat", ti bi ovo i ono....a pritom hoces low tech..( ja vrlo dobro znam sta je low tech akvvarijum, samo moras da znas jednu stvar - to kako smo ih mi klasifikovali na zahtevne i ne zahtevne,pored toga sto one takve jesu ili nisu(za nase uslove), u velikoj meri ima udela u tome sa cime mi raspolazemo da ih odgajimo)... kkad sam drzao sagitariju-imao sam co2,kad sam drzao "zahtevni" HM- imao sam co2... Takodje,u oba slucaja dodavao a hemiju.. i odmah je ona nazaovi zahtevna, postala nazahtevna... Drugo, i u low tech akvarijumima dolazi do pojave algi..to sto je slabije svetlo i nema co2-nista ne znaci... pa nisu to jedini parametri za "dobijanje algi".. Poenta je u tome da za uslove koje ti imas trenutno - ne mozes da dobijes ono sto bi hteo. Eto. P.s. postoji mnogo high light akv gde su recimo anubiasi ustekani negde u hladu i rastu kao ludi..tako da dodavanjem svetla mozes imati i biljke koje traze manje istog samo da ih dobro pozicioniras. Opet kazem ne moze i jedno i drugo.