----------------------------------- nikouro Sub Maj 15, 2010 9:56 am ----------------------------------- sve ovo sto tebe interesuje , interesuje i nas. odgovore nemozes dobiti u jednoj poruci jer previse faktora mora da se uklopi da bi se ujedinili svi cinioci koji cine akvarijum posebnim. kako posebnim .... svaki akvarijum je prica za sebe. ja sam dugo pokusavao da dobijem konkretan odgovor od starijih akvarista sta i kako uciniti da bi moj akvarijum izgledao iole kao pojedini sa slika, i verujmi da nece nijedan od njih da ti odgovori priblizno precizno. niko nece da preuzme odgovornost za tvoj ili tudji akvarijum. zakljucak bi mogao da glasi ( onako naski receno ), citaj, uporedjuj i primenjuj, i to bukvalno. primer : neka recimo biljka, kod nekog u akvarijumu zahteva dobru podlogu, stalnu prihranu i negu kao i odredjeno osvetljenje kako bi pokazala svoju punu lepotu. a opet kod nekog, bez posebne paznje i pruzanja prihrane i podloge, biljka "cveta". sto se osvetljenja tice, i tu su razliciti odgovori. kod nekih koji koriste stedise biljke su u punom sjaju kao i kod akvarista koji koriste neke od Cool white, Day lihgt, Warm white osvetljenja. mada sam misljenja da svaki akvarista koji koristi stedljive sijalice, mnogo teze uspeva da se izbori sa problemima nego li onaj koji koristi odredjene neonke za akvaristiku.