----------------------------------- diefaust Uto Apr 20, 2010 3:11 pm Biljke i tvrda voda ----------------------------------- Koje su to biljke koje "vole" tvrdu vodu? Znam da mogu anubie i microsorumi, ali me interesuje koje su to biljke kojima takva voda bas odgovara ----------------------------------- Bojan Uto Apr 20, 2010 6:01 pm ----------------------------------- Ma sve one rastu bez obzira na tvrdocu. ----------------------------------- Bombadil Čet Okt 31, 2019 3:27 pm ----------------------------------- Ovu temu bih oživeo s obirom da nije pisano ništa konkretno, a verovatno postoje nova saznanja u vezi sa tim. Kod mene je voda ekstremno tvrda (oko 800ppm) i mnogo biljaka iz amazonskog biotopa je propadalo, nezahtevni Echinodorus npr. Takođe je ph visok, nešto preko 8, pa sigurno da je i to razlog za neuspevanje pojedinih vrsta. Ima li neko slična iskustva? Uspešno su mi rasle bakope, sve kripte, naravno, neuništive anubie, normafila stricta compact, mahovine, valisneria, sagitaria...