Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biofilm motherfucker Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ali vidis da je kod njega kao da se dize prasina sa dna i lepi po staklu. Ne lici cak ni na alge a pri tom mu treba samo dan da se formira. Sta je podloga u akvarijumu? Jel se muti voda inace?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 3:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam pronasao uzrok seiryu stone, i co2 iz boce.

Inace podloga je crni kvarcni pesak ali ne reaguje na sonu kiselinu dok ova stena seiryu stone reaguje, tj ne da reaguje nego kljuca ako je potopite u sonoj kiselini.

Kod nas postoji i crni kvarcni pesak koji se prodaje kao kvarcni pesak inace reaguje na sonu kiselinu pa obratite paznju pri kupovini.

Nakon toga sam izvadio sve stene potopio u sonoj kiselini izvadio detaljno oprao cetkom pod vodom, nakon susenja usledilo je lakiranje. Takozvano zapitivanje (sealing stone) stena da ne mogu da otpustaju u vodi. To je odradjeno lakom na bazi vode koji kad se osusi postaje vodootporan, nije stetan za zivi svet.

Kako sam istrazivao malo zbog co2 voda postaje kisela sredina i zbog toga stena pocinje da se "topi". Inace seiryu stone je limestone sto nisam znao pri kupovini a nakon topljenja javlja se taj efekat limescale glass. E sad da li je sve radjeno bez potrebe videcemo, jer je proslo samo nekoliko dana od kako sam to uradio. Za sad ide na bolje nema toliko svakog dana sve manje i manje i menjam vodu 30 posto svaki drugi dan. Mozda teorija nije bas tacna ali videcu kako ce se pokazati u praksi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U svakom slucaju sada stene izgledaju mnogo bolje i lepse stavicu i neke slike pre i posle, ako nastavi da se javlja i dalje probacu na kraju i Eritromicin. Moze li neko da napise kako dozirati pravilno Eritromicin akv je 100l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2020 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nije to od kamena ili co2 boce,verovatnoce skoro pa 0.Pre je bakterijski uzrok ali ajde da sacekaj par dana.200mg na 100l vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2020 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se nesto slicno kao sluz sivkaste boje pojavilo na staklu,,tu su mi bebe tetri i verovali ili ne, puzevi su skoro 90% ocistili akvarijum. Posto malce hranim svaki dan sa malim dafnijama vidim da se voda bistri,,nestaje tako da vrlo moguce da je uzrok u odredjenim micro organizmima u vodu. Konkretno je to kod mene slucaj jer sam u pocetku zbog malaca ubacivao malo vise paramecijuma pa se verovatno namnozilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2020 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema ti to nikakve veze sa seiryu kamenjem i CO2. Nisi ni prvi ni poslednji koji koristi taj kamen koji spada u najpopularnije kamenje u svetu akvaristike i zna se da je limestone i zna se da utiče na parametre vode u određenoj meri ali to je to samo blago utiče na parametre vode što je neprimetno ako se redovno menja voda.
Bilo kakav biofilm ako ti se hvata to je nešto od bakterija kao što ti je Malina već rekao. Zavisno šta je možda će puževi, kozice, algari da ga pojedu a možda i neće pa mora ili češće menjanje vode ili neki antibiotici.
Uglavnom kad ti se javi tako nešto znači da je sistem van balansa i da nešto tu nije u redu.
Moj savet je češće menjanje vode pa ako to ne da rezultate onda rokaj antibioticima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scorpion
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2018
Poruke: 14
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2020 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala svima na odgovorima praticu situaciju pa ce zadnja mera biti antibiotik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License