----------------------------------- scorpion Ned Apr 19, 2020 10:25 pm ----------------------------------- Mislim da sam pronasao uzrok seiryu stone, i co2 iz boce. Inace podloga je crni kvarcni pesak ali ne reaguje na sonu kiselinu dok ova stena seiryu stone reaguje, tj ne da reaguje nego kljuca ako je potopite u sonoj kiselini. Kod nas postoji i crni kvarcni pesak koji se prodaje kao kvarcni pesak inace reaguje na sonu kiselinu pa obratite paznju pri kupovini. Nakon toga sam izvadio sve stene potopio u sonoj kiselini izvadio detaljno oprao cetkom pod vodom, nakon susenja usledilo je lakiranje. Takozvano zapitivanje (sealing stone) stena da ne mogu da otpustaju u vodi. To je odradjeno lakom na bazi vode koji kad se osusi postaje vodootporan, nije stetan za zivi svet. Kako sam istrazivao malo zbog co2 voda postaje kisela sredina i zbog toga stena pocinje da se "topi". Inace seiryu stone je limestone sto nisam znao pri kupovini a nakon topljenja javlja se taj efekat limescale glass. E sad da li je sve radjeno bez potrebe videcemo, jer je proslo samo nekoliko dana od kako sam to uradio. Za sad ide na bolje nema toliko svakog dana sve manje i manje i menjam vodu 30 posto svaki drugi dan. Mozda teorija nije bas tacna ali videcu kako ce se pokazati u praksi.