----------------------------------- popindeed Ned Mar 24, 2019 6:07 pm Black molly skupljen rep i gubljenje boje ----------------------------------- Jutros sam primetio u akvarijumu gde mi se maticne moli kote da se jedna maticna zenka cudno ponasa. Pliva u donjem delu akvarijuma skupljenog repa i izgleda povijeno. Takodje primetio sam da joj se boja na glavi promenila i postala bleda. Akvarijum je oko 60 tak litara, aktivan oko godinu dana i nikakvih problema nije bilo. Filtracija je spoljni filter, bio i mehanicki takodje ubacen je i dodatni eheim aqua ball 60 radi bolje cirkulacije vode da gura direktno na usisne cevi. Podlogu nemam. Bilje povrsinsko i Valisnerija. Menjam na sedmicnom nivou 20-25% vode. U prilogu su slike ribe. Izdvojena je u karantin sa rasivscem i grejacem pa ako neko ima savet kako da je pomognem, bio bih zahvalan. Akvarijum ima mozda malo vise riba nego sto je predvidjeno ali vodim racuna i redovno vrsim izmene. Da, hranim ih biljnom lisnatom hranom, malo diskus granulat i hand made proteinsku na ned dana dajem. Od zive hrane micro crvi za malce i smrznuti cyclops, prosle ned sam uzeo suseni tubifex koji ik ubacujem ponekad kao i bareno povrce zbog ancija.