----------------------------------- Tajchili Sub Jan 18, 2014 1:29 pm ----------------------------------- Evo detaljnog opisa: - Pred Novu Godinu zasađene biljke u akvarijum od 40l (možda malo više) sa već odstajalom vodom - U akvarijumu je kvarcni šljunak 1-3 i preko njega kvarcni šljunak 3-5 - Pre 10 dana dobio stanovnike: Skalar, Kuli-kuli, Crna moli i obične neonke - Pre nedelju dana stiglo društvo: Zebrice i Gupi - Usisavanje i zamena 1/3 odstajale vode pre 4 dana - Pre 2 dana Molika pri dnu, u mestu, samo "treperi", bez ikakvih vidljivih nepravilnosti po sebi. Kad vidi hranu, ide ka njoj, jede i varaća se na dno. Uveče je izdvojim i sutradan je nađem uginulu. Evo slike akvarijuma sada http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_198577695_DSC04527.jpg Trenutno u akvarijumu imam: 1x Skalar 1x Kuli-kuli 2x Gupi 4x Zebrice 6x Neonke Od opreme imam: Pumpa ALEAS AP-9804 Korner filter sa raspršivačem od 15-20cm Grelač podešen na 25oC Led lampa (plava svetlost) Tu je samo jedan ukras u vidu veštačke šuplje stene sa nekoliko otvora (vidi se na slici). Odlično mesto za skrivanje kulike preko dana. :-) Hranim ih listićima i crvenim granulama 1x dnevno po malo, na smenu. Juče su preskočile hranjenje, a kupila sam i larve komaraca, ali ih još nisu dobile. Ribice plivaju, igraju se, sve deljuje normalno. Čak je i kulika izašla iz svoje kućice. :-)