----------------------------------- tigar Sre Nov 23, 2016 2:24 pm Boca co2 trajanje ----------------------------------- Zdravo svima kao sto i naslov kaze zanima me koliko dugo ce trajati boca u biljnom akvarijumu od 470 l ? Boca je od 5 kg? Da li moze da izdri dva meseca ili ako neko ima iskustva na kolko se trosi? ----------------------------------- ivojovo Sre Nov 23, 2016 7:55 pm Trajanje boce ----------------------------------- Dal isključuješ noću (el.mag.ventil) ;koliko mehurića i sekundi.?Koliko biljaka u aqua.Zahtevne ,obične.....To napiši ! ----------------------------------- Cokilio Sre Nov 23, 2016 9:12 pm ----------------------------------- Da ti gruva co2 u fulu za tu litrazu mora trajati 3-4 meseca minimum.Znam po mojim bocama.Moja jedna koja trenutno radi od 6kg i tera biljne aq 4 komada kapaciteta 350ĺ traje 7 punih meseci i jos neopada pritisak.To ti je najmanja stavka punjenje. ----------------------------------- tigar Čet Nov 24, 2016 9:37 am ----------------------------------- E to me je zanimalo da znam da li da uzmem od 5kg bocu ili od 10 kg da je ne punim svaki cas.znaci od 5kg ce raditi opusteno 3-4 mozda i 5 meseci. Naravno uz gasenje nocu jer co2 nocu nije ni potreban ----------------------------------- Cokilio Čet Nov 24, 2016 4:08 pm ----------------------------------- Nemas potrebe od 10l.Trajace ti ako nigde nebude pustalo sigurno toliko ----------------------------------- ivojovo Čet Nov 24, 2016 4:51 pm ----------------------------------- 120 mehurića u minuti,10 sati dnevno,boca 2 kg.-7.5-8 mesesi mi traje.Pa sad računaj. Poz. ----------------------------------- senkasenkasenka Pet Feb 17, 2017 9:42 pm ----------------------------------- Interesuje me boca od 2kg kada bi se uzimala,koliko bi trajala ? Akv.je 350-400 L, nezahtevne biljke(nana,mahovina)..vise mi je zbog prevencije od algi nego zbog biljaka..mnogo mi nesto izadje godisnje kupovina EC ----------------------------------- senkasenkasenka Sub Feb 18, 2017 11:31 am ----------------------------------- Moze li odgovor na pitanje iznad molim vas... sipam po 11ml Ec dnevno pa x365 dana ispadne 4L godisnje pa mi je to nesto puno para...hvala unapred ----------------------------------- Ralke Sub Feb 18, 2017 1:02 pm ----------------------------------- Brzo bi ti to otislo... i nije isplativa ta od 2kg na toliku litrazu. Investiraj jednom u bocu od 10kg i miran si. Meni je na 50l trajala nekih 3-4meseca s tim sto ja nisam gasio nocu, tako da bi i duze trajala. A punjenje ti je 1000din ----------------------------------- senkasenkasenka Sub Feb 18, 2017 3:04 pm ----------------------------------- Ako sam dobro shvatio, boca od 10kg ti je na akv.od 50L trajala 3-4 meseca? Ja imam 8x vise vode ...ili si mislio na bocu od 2kg? ----------------------------------- Ralke Sub Feb 18, 2017 3:26 pm ----------------------------------- Boca od 10kg. ----------------------------------- senkasenkasenka Sub Feb 18, 2017 4:54 pm ----------------------------------- Auu...pa jel moguce,meni bi ako uzmem proporcionalno na 350-400L trajala mesec dana,a punjenje je 1000 din...Jel gresim negde,ako je tako vise mi se isplati EC ----------------------------------- Ralke Sub Feb 18, 2017 6:06 pm ----------------------------------- Ne mora to tako da se racuna...mozda bi bilo i isto... I jos ako gasis nocu..to bi produzilo vek trajanja.. Ja sam drop ceker drzao u bas bas zelenom, tj gruvao sam co2 ko lud...ne mora toliko U svakom slucaju je bolje imati bocu. ----------------------------------- mavejic Sub Feb 18, 2017 11:14 pm ----------------------------------- Imam bocu od 1.5kg u akvarijumu od 30l i bocu od 3kg u akvarijumu od 150l, traju mi oko sest meseci. ne gasi se nocu. ----------------------------------- Blue Ned Feb 19, 2017 11:07 am ----------------------------------- Moje iskustvo je 2kg boca, 180l vode, 10 sati dnevno, 3-6 meseci, zavisno od doziranja. ----------------------------------- Kimi94 Sub Apr 18, 2020 3:38 pm ----------------------------------- Pozdrav, nisam hteo da otvaram novu temu zanima me da li je ova co2 boca mala za moj akvarijum imam akvarijum od 240l i ovde u stockohlmu sam nasao na dva sajta sa co2 bocama https://www.zoo.se/jbl-proflora-u504.html I na ovom sajtu koja boca bi odgovarala i koje bi jos delove trebao da uzmem https://www.cyberzoo.se/akvaristik/tillbehor/co2-akvarievaxter/?69950587=g-created-d-48-2-filter:JTdCJTIyZmlsdGVyJTIyOiU1QiU1RCwlMjJwcmljZSUyMjolN0IlMjJtaW4lMjI6MCwlMjJtYXglMjI6OTk5OTk5OTk5JTdEJTdE ----------------------------------- vacko000 Sub Apr 18, 2020 4:23 pm ----------------------------------- Za toliki akvarijum što veća boca to bolje. Po meni neki minimum je 5 kg, ali ako možeš da nađeš negde i veću tj. 10 kg to bi ti bilo idealno. Sve to naravno zavisi od toga šta planiraš od biljaka i koje osvetljenje imaš. Boca od 5 kg može da ti traje i dva meseca i dve godine, sve naravno zavisi od potrošnje. Ova što si pokazao mislim da je jako mala 500 g bi potrošio jako brzo.... Daj malo više podataka o svom avarijumu i planu za bilje pa možemo detaljnije.... ----------------------------------- Kimi94 Sub Apr 18, 2020 5:02 pm ----------------------------------- Akvarijum je juwel rio 240l, ima dva led svetla od po 29w. Hteo bih da nesto slicno ovome da napravim https://m.youtube.com/watch?v=rD4EpxqgqxY&t=17s ----------------------------------- Miroslav85 Ned Apr 19, 2020 4:38 pm ----------------------------------- Kod mene boca od 5 kg akvarijum 240l i boca traje nekih 10-11 meseci. ----------------------------------- nebojsar Uto Apr 21, 2020 10:57 am ----------------------------------- Da ne otvaram novu temu, jel zna neko gde bih u bg mogao da dopunim co2 bocu?