----------------------------------- Bojan95 Sub Dec 14, 2019 9:42 pm ----------------------------------- Fleke po telu Pojavljivanjem fleka po telu i "umrtvljena" riba i to sto riba veoma dugo nosi bolest, su pouzdani simptomi da se radi bas o ovome oboljenju. Razlozi za pojavu gljivicnog oboljenja koze, leze bas u preteranom hranjenju riba odnosno, ostacima ne pojedene hrane koji su idealni uslov za razvoj gljivica. Za lecenje ove bolesti postoje vec adekvatni lekovi kao sto su Sera Mycopur, TetraMedica FungiStop Konzentrat ili veoma dobar nas domaci lek koji po dejstvu ne zaostaje nista iza uvoznih lekova "SaproMax" Ovo sam nasao kao odgovor admina sa jednog drugog foruma dok sam trazio uzrok promene kod mog ancistrusa. Ovaj njegov odgovor se odnosi na pitanje forumasa o ancistrusu koji je dobio fleke po telu, i koji nije vise aktivan kao sto je bio dok se te fleke nisu pojavile. Mozda ovo moze da ti pomogne. Takodje ja sam uzivo video iste ove fleke u jednom pet sopu u Rumi takodje na albino ancistrusima...bili su u akvarijumu sa japankama, jako zapustenom, kada se krecu po podlozi izmet je leteo na sve strane po akvarijumu pa sam pomislio da imaju te fleke bas iz tog razloga. Odmah da se ogradim, ne kazem da je tvoj akvarijum neuredan i zapusten, samo da sam ja na osnovu onakve slike na licu mesta pomislio da te fleke imaju iz tog razloga.