----------------------------------- Bojan95 Sre Mar 20, 2019 10:50 pm ----------------------------------- Sipam cesmovacu kada menjam vodu, i nisam mnogo pratio kvalitet vode. Svega tri puta sam proveravao ph i tvrdocu i sva 3 puta su parametri bili slicni. Posle nekih 6 meseci sam nabavio i svu CO2 opremu, postavio i pustio u rad, nekih jedan mehur u sekundi otprilike. Primetio sam da se to na moje ancije jako negativno odrazilo, tada ih je bilo 5. Ovi mladji su brzo poceli da blede i stomaci su im se naduvali a ovi malo veci su se zavukli i nisu izlazili da jedu. Iskljucio sam CO2 da vidim kako ce se ponasati i vec sutra su izasli. Ti mladji anciji nisu preziveli, ali ovi malo veci su se oporavili. Na forumu sam video da ljudi sa CO2 sistemima imaju i ancije u akvarijumu ali eto kod mene ne uspeva. Ostalim stanovnivima nije smetalo. Taj drop ceker od tada jos ostao tako, iako je CO2 radio manje od nedelju dana. CO2 cu vratiti u upotrebu za nekih 6 meseci posto cu vrvt menjati hranjivu podlogu i malo promeniti uredjenje. Anciji ce sa Corydoras venezuelama u drugi akvarijum.