----------------------------------- nesa69 Pet Feb 07, 2014 12:42 pm ----------------------------------- Izvini Nešo, negde se pričalo o tome, zabuna. Mator pa slaba memorija :-) Meni je otišao do površine vode, sa mnogo izdanaka na listovima. Uglavnom su sami otpali, listovi na kojima su bili izdanci propadnu, to je prirodno. Izdanke sam poklonio i nemam pojma kavo je stanje sa njima. Problem mi se javio nakon toga, užbunio se, raste rizom ali kao što salvatore kaže, listovi kao izgriženi, crne tačkice (izdanci krenu kao crne grančice npr.) koje se prošire i u truljenje, ne znam, jednostavno ne raste isto kao i pre. Rastao je baš zeleno i lepo. Meni se verovatno osmokot istrošio pošto je nana isto krenula da stagnira, dodao sam nov, ubacio tečnu prihranu, prvo seru (valjda florena ili tako nešto) pa profito. Nana se razlistala dok mi mikrosorum i dalje ist (mada i jeste kilava biljka). Svetlo mi je negde na 0,6-0,7 W/lit. Ima već oko dva meseca da je takvo stanje. Nana se skoro uduplirala za to vreme. Salvatore, javi kako prođeš sa CO2 ako nije problem, amazonce ću lako privremeno da preselim.