Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolesna japanka, moze li pomoc? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
teodoraj88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 6

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretrazujem sve bolesti, ali ne mogu naci bas iste simptome koje ima i moja ribica Sad

Imam 2 japanke sada imaju 3 meseca... Jedna se non stop pomera u gornji cosak akvarijuma, iznad pumpe... Gornje peraje joj se malo slepilo, juce se okretala na bok i tako je lezala neko vreme.. Jede normalno i kada ne lezi na boku na povrsini, veoma je zivahna... Juce sam joj promenila vodu i danas se vise ne okrece na bok... Ali poslednjih par puta sam primetila da mi se nova voda posle par sati sva zapeni... Naravno ne perem akvarijum nikakvim sredstvima, pa od toga sigurno nije....

Da li neko ima predstavu sta bi to moglo biti i kako mogu da joj pomognem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 9:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki je akvarijum gde su ti japanke? Kakav imas filter? Kako menjas vodu i koliko cesto?
Da nije problem u vodi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliki je akvarijum i koji je filter u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
teodoraj88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je mali 14l, a filter (posto se ne razumem u to prepisacu vam ono sta pise na njemu Smile - AQUAEL, tip FAN - micro, Qmax = 250 l/h Hmax= 40cm) Znaci li vam to nesto?

Mozda je do vode, ali ovoj drugoj ribici jos uvek nije nista.... Najvise me brine to ledjno peraje koje se malo slepilo....

Pre ove dve ribice imala sam isto dve japanke koje su zivele jedna 7, druga 8 godina u istom akvarijumu, sa istom pumpom, bez ikakvih problema...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast za tolike godine japanki u toliko litara. O njima se neko izgleda bas jako dobro brinuo Wink
Manji akvarijum se brze prlja u odnosu na veci i njega je teze odrzavati a pogotovo varijanta sa japankama koje mnogo vise prljaju vodu u odnosu na druge ribe. Samo da napomenem to ukoliko ne znas.

Predpostavljam da je trenutno u pitanju voda, nesto s njom nije kako treba i ona je verovatno prouzrokovalo to, mozda. Buni me cinjenica da ti voda "zapeni".
Da nisi mozda nesto ubacivala u akvarijum (neki kamen ili nesto slicno) sto je prouzrokovalo reakciju s vodom pa je doslo da toga da voda zapeni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
teodoraj88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 6

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista nisam novo ubacila....
Nije to neka strasna pena, po milimetar uz ivicu... Ali opet, sa starim japankama nikada nije bilo tako...

Verovatno je nesto sa vodom, jer od kad sam je promenila, ona se ponasa potpuno normalno... Sa starim japankama vodu sam menjala na nedelju dana, sa ovima na 2, 3 posto su jos uvek male i voda se uopste ne zaprlja... Ali od sada cu je ipak menjati cesce. Bar na 10 dana... Nadam se da ce to pomoci...

Samo kazem, to peraje me nervira, citala sam negde da to moze biti prvi znak neke bolesti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
teodoraj88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 6

PorukaPoslao: Čet Nov 12, 2009 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas je ponovo pocela da se okrece na bok, a voda je potpuno cista! Sad

Nju nesto vuce na gore, ona se trudi da pliva, ali cim prestane to nesto je povuce gore i okrene na bok Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 12, 2009 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupi veci akvarijum i filter. tako ces resiti problem kvaliteta vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 12, 2009 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda joj je ostecen riblji mehur?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Čet Nov 12, 2009 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najbolje bi da uslikas ribicu,pada mi raspravljamo o tome javno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
teodoraj88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2009 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Recite mi samo da li postoji neko ogranicenje za velicinu slika? Obicno ima na forumima, a ovde ne mogu da nadjem pravila Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2009 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim da nema,slike se same smanje kad ih ubacis...ako nzs kako da ubacis sliku : idi na ubaci sliku i onda ce ti sve biti jasno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2009 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije kulturno ubacivati slike ogromnih dimenzija (ruzno izgleda) ali posto se neki toga ne pridrzavaju bio sam prinudjen da napravim resize prikazane slike na 640x480 ako se ne varam. Potrudi se ako mozes da sliku koju kacis bude upravo tih 640x480.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
teodoraj88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2009 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo cetiri slike, ja stvarno ne znam kako se kace slike...
Na slikama gde su 2 ribice, ona je desno...

Image

Image

Image

Image

Eto, ako treba opet da slikam iz nekog drugog ugla, samo recite...

Bojan: Samo kliknes na link (ubaci sliku) koji se nalazi ispod mesta gde kucas poruku i kod se sam kopira
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CECA




Registrovan: 05 Dec 2009
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2009 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

au,ovo se i meni desava....tj.mojoj ribici...isto je japanka ,i imam je samo 5 dana...voda je cista...imam filter ,sve normalno.i ostale ribice su normalna ,a ova se nesto krivi i ima tikove...moze neko da mi pomogne ako znate o cemu se radi??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se moze ciklira ubrzati sa star... EmEmily Početak u akvaristici 3 Čet Jul 13, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License