Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolesna Ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Igybg




Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,

Nov sam ovde, ali moram da zatrazim za pomoc.

Naime ribica mi je bolesna, kao da ima problema sa mehurom, stalno je nesto vuce na povrsinu. Onda se pomalo umiri na povrsini i ponekad je povuce da se okrene u levu ili desnu stranu.

Kada zapliva uspe da dodje do dna, akvarijum je oko 70 l, u njemu imam jos 3 ribice i cistaca.

Procitao sam negde da bi joj trebao dati grasak bez ljuspice, ima li nekoga ko moze da mi kaze nesto pametno ?

Molim za pomoc - HELP
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 12:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se isto desavalo sa Neonkom, jedni su mi govorili da joj je pukao mehur i da joj nema spasa i da je bolje da joj prekratim muke, a drugi da je moguce da se prejela. E sad posto ja stvarno nisam takav i ne mogu da skratim necije muke (sem ponekim ljudima) ostavio sam je i poslusao ove "druge", nisam je hranio 2 dana, izdvojio sam je od ostalih riba i kasnije je plivala sasvim normalno, ziva je i dan danas. Isto mi se desavalo i sa Nigrosima, imao sam maticni par pa se muzjak prejeo i isto tako na stranu se okretao i vuklo ga je ka povrsini, isti slucaj, odvojio, nisam hranio, ziv je i dan danas samo kod Miroslava95 sa foruma.
Uspeo sam da snimim i klip te neonke kako pliva, evo ti moje teme pa pogledaj:
http://www.akvarijum.org/forum.....t3137.html

Probaj da je odvojis i nemoj joj davati hranu oko 48 sati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je pukao mehur ondak je na dnu i jedva dopliva do gornjeg dela. Ako pluta na povrsini najverovatnije se prejela.
Bilo bi dobro i da kazes o kojoj ribici se radi i kako ih hranis i koliko puta na dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Deak... meni se jedna japanka prevrce na povrsini, bas kao u Igyjevom slucaju... Nemoguce da se prejela, jer su ostale sve ok, a ona jadna vec sigurno 10-ak dana tako... sta bi moglo da bude?
p.s. Izvini Igy sto sam upao u temu, uradio sam to da ne otvaram novu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Labeo Bicolor
Zlatne ribice su prasici u akvariumu i uvek ima jedan ili dva koji ce se premazati klopom i to redovno. Pokusaj da ga odvojis od ostalih i za 2-3 dana vidi dal ce normalno da pliva al usput ga nemoj hraniti. Ako ostaje takav ondak pokusaj hraniti maslackom ili sojinim ljuspicama da iscisti creva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, probacu tako... mislio sam da se nije prejela jer je u tih poslednjih 10-ak dana znatno pasivnija od ostalih. Hvala na savetu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License