----------------------------------- popindeed Pet Apr 03, 2020 9:26 pm ----------------------------------- Pozdrav sofijaxs i dobrodosla na forum :) Ne bi bilo lose kao novi clan da nam predstavis akvarijum i ujedno cemo imati vise informacija o potencijalnom problemu i suzbijanju istog,, a sad sto se tice konkternog problema, ne mogu sa sigurnoscu da utvrdim da li ne borac bolestan ili ne,,ukolko vidis promenu u vidu nadutosti vrlo verovatno da je oboleo od tkv bolesti dropsy,,,mada kazem sa slike se ne moze tacno utvrditi.. Borca mozes za pocetak izdvojiti u karantinski akvarijum i pratiti situaciju. Dodaj kuvani grasak i crvenu dinstanu papriku koja je dobra za zeludac, naravno ispasiraj :) evo teme sa kojom sam se ja susreo prosle god i na kraju sam uspeo da suzbijem obolenje. Riba sa linka je bila u zavrsnoj fazi. http://www.akvarijum.org/forum/dropsy-ili-nesto-drugo-t26065.html sto se tice druge ribice cini se da patuljaste gourame redovno imaju problema sa bakterijskim infekcijama i ponekad nastaju ostenjenja kao rezultat ali ajde da vidimo mozda se javi neko sa vise iskustva sa njima..svakako bih pratio situaciju.