----------------------------------- popindeed Sub Apr 04, 2020 12:46 am ----------------------------------- [quote="sofijaxs"]Vodu do sada nisam menjala nikako, jer je akvarijum formiran pre jedno mesec dana, rečeno mi je na dosta mesta da mi je filter dovoljno jak i da zbog toga nema potrebe za čestim menjanjem vode. Cesto menjanje vode smatra se vise puta u toku nedelje ili npr svaki dan. Redovna izmena vode, ukoliko zelite zdrav sistem je minimum jedanput sedmicno. Svako od nas ima svoj sistem, neki to rade i na 5 dana ili prilagodjavaju to svojim potrebama i samih uslova ( veci broj riba, velicina akvarijuma, filtracija) i na osnovu toga zavisi i kolicina vode koja se menja.. Svakako pri formiranju novog sistema se ne preporucuje odmah menjanje veceg dela vode ali vas molim da procitate malo o osnovnim koracima kako se odrzava akvarijum, formiranje akvarijuma, ishrana i zbog cega se vrsi izmena vode u akvarijumu i na koji nacin... No na kraju svi smo mi bili pocetnici i zato postoji forum da medjusobom ucimo, ramenjujemo inf i uzivamo u nasem hobiju :) Pozdrav ;)