----------------------------------- Alekss__00 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Bolesni borac ----------------------------------- Pozdrav svima, od avgusta sam počela da čuvam jednog borac i u zadnjih mesec dana su počela da mu se raspadaju peraja ili kako se već to zove ne znam pošto sam nova. Stavljala sam mu Mis Saporex, ali mi ne izgleda kao da ima napretka. On je aktivan i pliva stalno, jede lepo, samo ne znam šta mu se dešava sa perajima pa bih volela ako bi neko mogao da mi pomogne, hvala puno unapred. ----------------------------------- Bojan95 Pet Jan 22, 2021 3:31 am ----------------------------------- Ima dosta tema o problemu raspadanja peraja kod ribica. Jedno je od cescih oboljenje. Koristi se Sera Baktopur. Pronadji o tom leku na internutu, tamo ces naci i kako se primenjuje tretman. Ovaj problem sam imao sa barbusom, drugi barbusi cupkali su mu peraja, prebacio sam ga u drugi akvarijum. Medjutim peraja su mu se inficirala, stanje je svakim danom bilo sve gore. Iskoristio sam eritromicin, koji se u akvaristici koristi za suzbijanje cijanobakterije, i jako brzo je resio i ovaj problem. Tako da eto, imas sada dve opcije pa probaj. Moj savet ti je da ti prva opcija bude baktopur, pa ako to ne resi (a trebalo bi), probaj eritromicin.