----------------------------------- Baia Sub Jun 29, 2019 11:02 pm ----------------------------------- Mozes da ih kupis u poljoprivrednim apotekama, u cvecarama koje prodaju sobno bilje ih takodje cesto imaju, po vecim trgovinskim lancima koji drze i te bastenske zajebancije tipa zemlja za cvece, tecne prihrane za sobno bilje....naravno firmirana varijanta je uvek preporucljivija jer ipak je namenjena upotrebi pod vodom ali svi mi smo uspesno gajili biljke sa N-P-K stapicima..... Neko ce ti reci da je odnos n-p-k bitan i da treba birati djubriva sa nizim nivoom fosvata....mislim da su ljudi vec pokazali i dokazali da to ne vazi za gusto ubiljena akvarijume sa CO2 i jakim svetlom....ipak u pocetnickim akvarijumima i low loght akvarijumima sa spororastucim biljem mozda ipak treba zadrzati to kao pravilo...ovo je samo moje razmisljanje nikako tvrdnja niti proverena informacija. Sto se ubacivanja stapica tice...videces oni su nekih 3-4cm dugacki. Ja sam ih uglavnom delio na 2-3-4 dela i dodavao nekada nasumicno po dnu a nekada ciljano pod neke biljke za koje znam da srcu vise hrane iz podloge....opet kazem NIKAKO NEOJ DA PRETERUJES JER CE TE ALGE USRATI....znaci ako imas 15 biljaka izdeli 3-4 stapica na 15 delova i zabi ih pod biljko sto dublje u podlogu da se ne bi previse otapali i ispustali hranjivu materiju u vodu....po pravilu vecina nas se bar jednom zajebala i preterala sa ovim stvarima i napravila haos sa algama....onda smo besomucno menjali vodu da "isperemo" i "ispostimo" podlogu....