Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolest japanke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ZePendula
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2011
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupi multicuru i pocni sa tretmanom prema uputstvu...ja sam imao takav problem kod borca i tako sam lecio.... danas je ziv i zdrav....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 1:42 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ivana80
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoci i zelela bih da cuvam ribice ali tek treba da ucim o njima jer nista i ne znam.Ribice nisam birala ja i stavljala,sve su lepe ali vidim da im nesto fali i zao mi ih.Pročitacu na vasem forumu koje ribice idu zajedno i kako treba cuvati i negovati ih i naravno uzivati u njima.Vasa preporuka kako i sta trebe i koje ribice uzeti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi ne mozes sve vrste u jedan aq,ja bih da sam na tvom mestu izabrao ili hladnovodne ili toplovodne ribe i samo njih cuvati.A one koje neces prodas ili zamenis u pet shopu za druge ribice ili hranu.One koje ti se najvise svidjaju njih drzi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Panta
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Feb 2011
Poruke: 45
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj zakljuchak : akvarijum je premali za sve te ribice a i japanke i sarani zive u hladnim a guppy u toplim ... koja ti je temperatura vode ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivana80
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temperatura vode je 24-25.Aqvaristi hvala na pomoci a moracu da procitam o ribicama sve pa da krenem sa raspodelom ribica gde ce koja u kom aq.Ako imate jos neki predlog koja ribica sa kojom moze i koja kombinacija ribica je najbolja kazite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao slican problem.Kada sam kupovao ribice.....Bio sam totalni pocetnik a i moguce da su mi uvalili...Sad Kupio sam japanku ne potpuno zlatnu nego zlatno-belu...Kad sam je ubacio u akvarijum bilo je sve normalno posle nekog vremena sam primetio da se zalepila za filter....to mi je bilo cudno. Pomerio sam je i kad sam je pomerio pocela je nekontrolisano da pliva (tj da pravi salto da se okrece..itd) po akvarijumu . Nije mogla da pliva peraja se uopste nisu pomerala i posle 10-ak minuta je uginula. Nisam hteo da se nerviram da idem u prodavnicu i svasta da im kazem.... Odmah sam gledao druge ribice u akvarijumu da li su normalne.Otisao sam kod tatinog prijatelja koji ima akvarijum 1200l . Dao mi je kapi koje sam 2 ili 3 dana po 2-3 kapi ubacivao u akvarijum za svaki slucaj....Sad se tacno ne secam koje su kapi.. Ako si iz beograda idi u.......................................................................................................................

a evo ti i mapa

...............................................

Post izmenio:: nikouro
Zabranjeno reklamiranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u akvarijum gde su ti japanke mozes da drzis cistace za dno i staklo jer se dobro slazu sa japankama, odrzavaju akvarijum kolko-tolko cistim i jako su izdrzljivi....takodje mozes sa japankama drzati i male ajkulice (silver shark) i ribice ksifo...sad sa gupi ribicama nzm koje se slazu jer ja uglavnom imam ovu postavu.Ja nekako preporucujem japanke...zato sto dugo zive od 5 do 7 god. a ajkulice zive do 10 god. cistaci i ksifo takodje dugo zive!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

scrapy coco ::
Ja sam imao slican problem.Kada sam kupovao ribice.....Bio sam totalni pocetnik a i moguce da su mi uvalili...Sad Kupio sam japanku ne potpuno zlatnu nego zlatno-belu...Kad sam je ubacio u akvarijum bilo je sve normalno posle nekog vremena sam primetio da se zalepila za filter....to mi je bilo cudno. Pomerio sam je i kad sam je pomerio pocela je nekontrolisano da pliva (tj da pravi salto da se okrece..itd) po akvarijumu . Nije mogla da pliva peraja se uopste nisu pomerala i posle 10-ak minuta je uginula. Nisam hteo da se nerviram da idem u prodavnicu i svasta da im kazem.... Odmah sam gledao druge ribice u akvarijumu da li su normalne.Otisao sam kod tatinog prijatelja koji ima akvarijum 1200l . Dao mi je kapi koje sam 2 ili 3 dana po 2 3 kapi ubacivao u akvarijum za svaki slucaj....Sad se tacno ne secam koje su kapi.. Ako si iz beograda idi u .............................................

a evo ti i mapa

..................................................


Moj prijateljski i dobronameran savet je da lepo sednes i polako krenes sa citanjem tema na ovom forumu a posle toga da krenes sa savetima, mislim da ce ti administratori reci da prvo procitas pravilnik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitao sam i?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekoh da je dobronameran i prijateljski.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumem ja to ali kakve veze ima pravilnik????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scrapy coco
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ah sad sam procitao da je zabranjeno reklamiranje pet -shop- ova *Izvinjavam se*
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih predlozila zaobilazenje pet shopa u shirokom luku sto se tice ribica. Svaki put kad sam otisla akvarijumi su bili puni uginulih riba, radnike boli uvo samo kuliraju. U nekim akvarijumima je bilo i na desetine mrtvih riba, narocito zlatnih. Katastrofa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 8:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima tema o tome negde ali ipak ne moze sve generalizovati, ima i radnji za koje ne vazi ovo, malo ih je ali ih ima. ja bih rekao ovako , treba zaobilaziti onu veliku radnju koja ima psa na krovu u sirokom luku sto se tice kupovine ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivana80
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam iz Bg-a,kazite mi samo na kom sajtu da idem da pogledam ribice koje sa kojima idu i uslove cuvanja jer sam pocetnik a iz radnje u radnju svi prodavci razlicito pricaju.Imam u planu da kupim aq od 100l i treba mi dobar savet koje ribice cuvati zajedno,kako(tj,t vode koja je potrebna,ciscenje,hrana,osvetljenje).Daj te mi vase misljenje.Aq je za dnevnu sobu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License