Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolest japanke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
moskito
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jan 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi molim Vas pomozite.Imam akvarijum od 25 litara.U njemu je filter imam i biljku i pumpu za vazuh.Trudim se da sve radim po upustvima sa sajta ali ne vredi.Sada imam problem sa jednom od tri japanke koja se ponasa kao mrtva dok je ne pridjem tada malo zapliva.Druge dve je maltretiraju ujedaju i jure.Imao sam vec ovaka slučaj i zavrsio se smrću.Mesec dana sam imao samo ovu crnu i tada se ovako cudno ponasala ali od kako sam ubaci ovew dve jos je gore.Sipao sam i neki preparat za formiranje vode,menja vodu redovno uvek odstajalu...Gde grešim? Hvala unapred
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 12:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sudeci po pretposlednjoj slici,tvoj teleskop se skroz osusio i rekao bih da ce ubrzo da ugine.25L za 3 japanke je malo,narocito ako ti je filtracija slaba.S obzirom na to kako ribica izgleda rekao bih da imas problem sa amonijakom,tako da bi morao to da proveris.
Sta znaci redovno menjanje vode?Koliko vode menjas i na koliko dana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moskito
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jan 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

menjam 1/3 vode na 7 dana.Voda odstoji 7 dana do sledećeg menjanja.Kako da proverim amonijak?Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moskito
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jan 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

inače on ovako izgleda od kako sam ga uzeo samo je sada crveniji oko skrga i po samom telu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moskito ::
menjam 1/3 vode na 7 dana.Voda odstoji 7 dana do sledećeg menjanja.Kako da proverim amonijak?Hvala.


To bi trebalo da je ok.Voda ne mora da stoji 7 dana pre nego sto je sipas u aq.Ja npr uzmem toplu vodu iz bojlera,ostavim je da se ohladi i sipam posle par sati.Nikad nisam imao problem.
Dok je ribica bolesna povecaj broj promene vode.Npr. po 1/4 svaki dan dok ne primetis neko poboljsanje.
Amonijak proveravas raznoraznim testovima za amonijak koje mozes kupiti u malo bolje opremljenim aq radnjama.Malo su i skupi pa ako imas nekoga u blizini da ima pozajmi jedan dok ne odlucis da kupis,bice dovoljno da proveris stanje.

moskito ::
inače on ovako izgleda od kako sam ga uzeo samo je sada crveniji oko skrga i po samom telu.


Sto se tice crvenila nisam dovoljno kompetentan da ti dam odgovor,jer nisam imao iskustva sa tim.Nadam se da ce neko ubrzo da se javi sa odgovorom.
Ovde se je dosta na forumu pisalo o tome,pa uzmi prelistaj malo,naci ces sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moskito
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jan 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno za odgovor. Nadam se da će još neko da mi kaže ako zna nešto više.Unapred hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nestra1000
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2010
Poruke: 36
Lokacija: novi karlovci opstina indjija

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze biti da joj pusta mehur,da joj je hladno,da je bolesna,da je povredjena,da ima parazite , visok amonijak ,tesno joj je sigurno.
ti je prebaci u drugi akvarijum.
A 25 litara za 3 japanke= mucenje ribica uaua Mad Evil or Very Mad = Mr. Green Exclamation
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivana80
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao ljudi,imam jedan veliki problem!Razbolela mi se jedna japanka i to joj se odjednom izdula jedna strana stomaka i pojavila se rana na toj strani kao da joj je pukla koza.Oči su joj ok nikakvih promena nema,pliva normalno,jede normalno,peraja su joj super ali ovo ne znam sta je.Imam akvarijum od 40l i imam 2 japanke i pored toga jos 15-tak ribica.Rana na stomaku joj je kao da je jela neka druga riba ali niko je ne napada i ne jede koliko sam ja mogla da primetim.Kazite mi ako znate o čemu se radi i sta da radim sa njom?Danas joj je malo ta strana stomaka splasla i rana kao da se zatvara mada je velika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta pored japanki imas u akvarijumu?Mozda joj je pukao riblji mehur sa te strane
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ivana80
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2011 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
ivana80
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Apr 01, 2011 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo su moje bolesne ribice,kazite mi sta im je ovo i kako da im pomognem.Početnik sam u svemu ovome i zao mi ih!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Apr 02, 2011 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje imas ribice osim japanki??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ivana80
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Mar 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum sam dobila na poklon i ne znam sve vrste ribica,znam da imam zebrice,botija,4 trihogastera,gupiku,imam i neke čistače stakla i dna akvarijuma,ksifo i sarana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu dobro sastavljene neke su iz toplih,a neke iz hladnih voda.Takodje ove skoljke ti nisu uopste potrebne jer se rastvaraju u vodi,a tebi su sve slatkovodne ribe.Mozda ju je trihogaster napao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ivana, mali savet .
Imas par dobrih i korisnih tema u svakom pod forumu. Procitaj ih i prosudi sama da li je u tvom akvarijumu onako kako bi trebalo da bude. Sada bi mogli u kratkim crtama da ti objasnimo sta i kako sa tim akvarijumom ali bojim se da efekta nece biti.
Ako imas volje da se bavis ovim hobijem onda ti je moja preporuka da procitas te teme i polako shvatas sta zapravo znaci imati deo prirode u kuci i koja je to obaveza, radost, tuga ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License