----------------------------------- nemanja172 Sre Dec 23, 2020 2:40 pm ----------------------------------- Hvala na savetima! Odmah po preuzimanju akvarijuma sam se informisao o održavanju i odmah od početka ispirao filter u vodi iz akvarijuma. Filter sam pokušao da zamenim, jer je Bluwave previše glomazan za ovako mali akvarijum, ali posle nestanka ribice i pojavljivanja ovih bolesti, defenitivno sam vratio Bluwave. Hvala na preporukama, trenutno istražujem kako podlogu i akvarijum učiniti što primernijim za ribice - odgovarajuća podloga, biljke i kako ih zasaditi u već funkcionalan akvarijum. Školjku izbacujem u što kraćem roku, tu se nalazila da bi pridržavala filter i da bi bila skrivalište za somića, nisam znao da može uticati na tvrdoću vode. Prvenstveno me zanima šta uraditi sa ove dve neonke? Slika bi trebala da se prikaže, ako se kopira link bez ovih dodataka [img] na početku i kraju. Iz Beograda sam, ali trenutno sam u Ljubljani, gde je i akvarijum. Srdačan pozdrav i hvala još jednom!