Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 bolest ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cakikg1
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2013
Poruke: 15
Lokacija: kragujevac

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cao,e ovako imam akvarijum od 360l drzim malawi ciklide,evo sta se desavaa svaki dan mi crkava po jedna ribica a ne primecujem na ribici nista,nemaju one bele tackice ili slicno sto bih primetio,do skoro suse cesale po pesku ili pridju pa po biljkama se cesaju,ali sad redje ne bas kao pre, neznam stase desava voda nije losa,od filtracije imam resun kanister od 1200l, i toje to ako neko zna sta moze da bude neka pise.pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 2:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj osnovne informacije o akvarijumu

koliko cesto menjas vodu i koliko zamenis
koji filter imas
sta imas od ribica
jesil skoro ubacivao nove ribice
koje promene si primetio
koliko se ciklirao akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Danijelom-CH

Usput napisi

Sta imas od biljaka?

Dali je akvarijum uopste cikliran?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cakikg1
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2013
Poruke: 15
Lokacija: kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jan 19, 2014 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve sam uradio kako treba stose tice cikliranja, od biljka ima nanu vise kom, i kriptokorinu,filter kanister resun 1200l nov, ne bas cesto ne menjam vodu jel mi akv,360l,a danas sam stavio plavi lek,sta mislite o tome, a od ribica malawi ciklidi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cakikg1
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2013
Poruke: 15
Lokacija: kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jan 19, 2014 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da od promena samo se cesu o podlogu,biljke,a ubacivao sam i nove ribice,samo po telu nemaju nista vidljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan123




Registrovan: 22 Jan 2014
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti problem se javio kod mene od pre nekih 5 dana. Ribice se povremeno cesu o pesak i u roku od sat dva jedva plivaju i otezano disu i ubrzo uginu. Do sad mi je uginulo 5 zebrica, dva frenatusa i 15ak gupika. Akvarijum je cikliran, 100l, filter unutrasnji Atman, od preparata je tretiran sa FMC Zah i Rid-ALL water clear. Voda je menjana na nekih 10ak dana (1\3). OCIGLEDNO JE NEKA BOLEST! Ima li predznaka koja bolest moze da bude!!?? Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nemaju nikakvih vidljivih promena na telu koje bi mogle da izazovu cesanje o podlogu. To mogu da izazovu crevni paraziti. Ja sam skoro pricao sa jednim iskusnijim akvaristom koji mi rece da je crevne parazite lecio ORVAZIL vaginaletama. Kaze da je stavljao dve na 360 L.

E sada, ovo je pretpostavka o kojoj bolesti se radi. A mene zanima misljenje nekog iskusnijeg sa foruma o ovom tretmanu?

Sto se tvog problema tice ako se uginuca nastave mozes da probas ovo, ali neka ti bude poslednja opcija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nemam uginuca nikakvih, niti promena na telu ribe, al vidim da se njih 5 otprilike cese.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cakikg1 to je bloat 99% sam sigurna. obrati paznju da li ribe pljuju hranu pri hranjenju,da li pre nego sto uginu imaju blago nadut stomak, nekad cak i oteklinu na anusu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cakikg1
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2013
Poruke: 15
Lokacija: kragujevac

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako to da lecim i saci,ljudi verujteme dacu da poludim,nijemi krivo novca koliko ljubav prema tim ribicama,pomagajte,i dalje se cesu i uginuce ali slabije kako sam koristio plavi lek,sta dalje dali treba voda dase mena posle plavog leka, dali filter treba oprati to jes kanister.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan123 ::
Do sad mi je uginulo 5 zebrica, dva frenatusa i 15ak gupika. Akvarijum je cikliran, 100l, filter unutrasnji Atman


Taj filter je nedovoljan za dobru biološku filtraciju tolikog akvarijuma sa toliko riba (predpostavljam da ih ima još živih). Zbog toga je kvalitet vode jako loš i epilog je takav kakav je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam zasto si stavio plavi lek... ljudi, sve ribe se cesu povremeno i to je normalno, pa i ti se verovatno poceses nekad Smile ali ako cesto to rade onda je voda losa.
ili ti uginu zbog toliko lose vode sto mislim da je tesko ili od bloata. uglavnom ne hrani ribe par dana,ima lek za to ali samo u prvoj fazi bolesti,sto kod tebe nije slucaj verovatno. kada je formiran tvoj akvarijum,pre koliko? jel su ti tu i rasle ribe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cakikg1
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2013
Poruke: 15
Lokacija: kragujevac

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na protiv voda je kristalno cista,e sad sta je neznam,a kinister je ekstra kao lud radi sasvim zadovoljan kanisterom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@caki: ja se baš spremam da se obradujem malawcima pa sam trenutno u fazi učenja, definitivno se trudim da ne uletim naglavačke u to pošto nije mala investicija.
Imaš baš forume i sajtove koji se bave ciklidima, znači google i kucaj ciklidi.
Ono što sam pročitao ti je verovatno pomenuti bloat.
Imaš pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cakikg1
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2013
Poruke: 15
Lokacija: kragujevac

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da normalno su rasle samo ono prodje dan dva pa crkne ne cesu se sve, i kod nekih primecujem ostecenje kod zadnjeg peraja,i umesto plivaju kao da vibriraju tako dase izrazim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License