Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 bolestan borac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Byjac
Akvarista



Registrovan: 15 Jun 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Uto Jun 15, 2010 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li mi neko pomoci koja je bolest u pitanju i kako da je lecim:

Image

Image

Image

Image

Krljust na glavi mu je izgubila plavu boju i ta fleka se siri.Probao sam da stavim bactopur ali nije pomoglo.Akvarijum je 15ak litara,on je jedina riba u njemu.Normalno se ponasa i normalno jede.Voda u akvarijumu se menja nedeljno 1/2.
Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 15, 2010 5:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 15, 2010 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajoj to ti je bas gando rasirilo na ribici. Kako vidim sa slike to je Saprolegnia, Achlya i koristio si pogresan lek, za ovo ti treba Sera Mycopur ako je jako slaba vec ribica ondak SERA Ectopur se koristi za lecenje.
Ovo nastaje od streasa, ne dovoljne temperature ili od loseg kvaliteta vode, tako da sve tri stvari proveri pa nadji koji je faktor za uzrok. Pisi mi kako napreduje lecenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Byjac
Akvarista



Registrovan: 15 Jun 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedovoljna temperatura nije sigurno:)Ok ,videcu da nabavim taj lek i cesce cu da menjam vodu javicu sta se desava
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Byjac
Akvarista



Registrovan: 15 Jun 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam danas sera mycopur,krenucu sa tretmanom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo pazljivo prati sta ti pise u upustvu da ne bi predozirao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Byjac
Akvarista



Registrovan: 15 Jun 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Čet Jun 24, 2010 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak ::
samo pazljivo prati sta ti pise u upustvu da ne bi predozirao


Tretirao sam akvarijum 3 dana za redom po uputstvu,borcu je poprilicno bolje ali nije skroz ozdravio (bolest se ipak previse rasirila) .Za koliko vremena mogu da ponovim tretman,ne vidim u uputsvu nigde da pise?
Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Čet Jun 24, 2010 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak odakle znas sve to imas neku knjigu iz koje si ucio ili ( ako je knjiga u pitanju da li bi mi je isfotokopirao )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jun 24, 2010 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

EMKA ::
deak odakle znas sve to imas neku knjigu iz koje si ucio ili ( ako je knjiga u pitanju da li bi mi je isfotokopirao )

Dosta toga sam pokupio znanje od starijih akvarista i od 1984god imam akv tako da sve i svasta je vec proslo preko mojih akvariuma, naravno ne mogu sve da pamtim al zato imam brdo knjiga koje sam kupovao u madjarskoj. Ako znas madjarski ja ti mogu sve poslati.

Byjac ::
deak ::
samo pazljivo prati sta ti pise u upustvu da ne bi predozirao


Tretirao sam akvarijum 3 dana za redom po uputstvu,borcu je poprilicno bolje ali nije skroz ozdravio (bolest se ipak previse rasirila) .Za koliko vremena mogu da ponovim tretman,ne vidim u uputsvu nigde da pise?
Hvala!

Ja sam tako radio da kako pise
-1 dan 22 kapi na 20l
-2 dan nista
-3 dan 22 kapi na 20l
-4 dan nista i ako se dalje vidi problem ondak za 4 dan imam pripremljenu vodu koja je odstajala 24 h i ondak menjam 1/3 vode.
-5 dan opet odradim od pocetka dok ne vidim da je bolje. To je neko moje iskustvo.
Usput kad koristis lekove moras malo vise vazduha da obezbedis u vodi tako reci malo vise provetravanja ja cak i poklopac skidam za vreme lecenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Byjac
Akvarista



Registrovan: 15 Jun 2010
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deak hvala puno na pomoci i trudu:)
Bolest se posle 2 tretmana povukla 90%,ostalo je samo po ivicama gde je bila ta fleka kao prsten 1-2mm.Sacekacu par dana ,eventualno cu ici i na 3 tretman ali nek se malo odmori od hemije:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je da je tretman uspeo i da napravi sto vise malaca Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni borac Alekss__00 Bolest 1 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License