----------------------------------- jevta Ned Apr 05, 2009 12:26 pm Bolestan Hypostomus Plecostomus, ili ne ----------------------------------- Prvo, da vam cestitam na sajtu i moram da Vam priznam, da je ovo jedan od retkih sajtova koji sam, bukvalno, ceo prelistao. Relativno sam nov u akvaristici, tako da mi ovaj sajt mnogo pomaze. E sad, imam algara kome je u poslednjih par dana poceo da otice stomak toliko da mi se cini da nije u mogucnosti da se zalepi za staklo. Izolovao sam ga, ali mi se cini da stanje nije promenjeno. Inace vodu u akvarijumu tretiram SERA preparatom 5 in 1, a u karantin sam ubacio par kapi BACTOPURA. Imali mu leka, posto mi je drag jer je jedan od prvih stanovnika mog akvarijuma i jedna od najvecih riba u njemu (10cm). Unapred hvala ----------------------------------- Bojan Ned Apr 05, 2009 4:06 pm ----------------------------------- Hvala na cestitkama, ovo je tek pocetak :wink: Cime ga hranis? Kad si zadnji put primetio da izbacuje izmet? Predpostavljam da je u pitanju tzv. trbusna vodenica koja se tesko leci. Probaj da u karantinski akvarijum u kog si ga izolovao da sipas malo soli ali gorke soli (nadam se da toga ima u apotekama). Dodaj jednu kasikicu na 30 litara. Od hrane mu ponudi bareni grasak. Posmataj svakodnevno da vidis ima li kakvih promena i javi kako se situacija odvija. ----------------------------------- acavuk78 Pet Jun 26, 2009 11:45 pm ----------------------------------- wc šolja je lek nema žaljenja ,menjanje vode i kupovina nove ribe pa on barem nije skup plekostomus retko oboli on je zvanično otporan lečenje nikako