----------------------------------- Lenji Lisac Čet Jan 30, 2020 6:22 am ----------------------------------- Drago mi je sto cujem za japanku i za korija da su dobro i da nemaju promena. Divno su ti izdrzali dve godine. Zanimljiv podatak. Koliko si ih cesto hranio? Ovo je retkost da ne uginu u prva tri meseca i da se desi svasta nesto, vec da izdrze dve godine sa ne toliko cestim promenama vode.. Filter nema dovoljno filter mase (cak iako se ubaci keramika iza) da obradi dovoljno dobro bioloski na duze staze. Moze samo ako se redovno sifonira dno i jednom mesecno opere sundjer. Da ne objasnjavam sve kako sta tu itd.. da u buduce ne bi imao problema bilo koju flasu od 2L jednom nedeljno napuni i zameni vode to je 5 minuta posla maksimum nista vise, ne na dve nedelje jednom, a jednom na svake tri nedelje prodrmaj malo podlogu prstom (deo gde nemas biljki) i isifoniraj je nekim crevom na dve flase od 2L. Naravno flasu vode napunis 24h pre zamene vode da "izvetri". To sam ja radio sa desetolitrasima i nikad nije bilo problema ni sa jednim akvarijumom niti su ribe dobile neke boljke, imao sam problema sa biljem, ali to je neka druga tema.. Da ne duzimo 2L jednom nedeljno svake trece po 4L i sifoniranje podloge, a mozes da pravis i kombinaciju da ides tri nedelje sa 2L a cetvrte zamenis 5L vode, tako da ti je dovoljan jedan balon vode za zamenu ne dve flase od po 2L, samo nekim markerom obelezis litre i to je to. Inace verujem da si vezan za tu japanku ali predlog je ili da joj omogucis minimum 50L ili da je poklonis, jer verujem da se samo vrti u krug.. greota, nadam se da se slazes? Ili da ces da razmislis o tome.. i da nabavis kozice za akvaijum od 10L i neke puzeve. Njima tako mala litraza nece smetati, a sto se njih tice mozes i jednom mescno vodu da menjas s tim da imas neku kriptu u akvarijumu koja se bas razgranala sa korenom da upija sve stetne materije ili bilo koju tepih biljku moze eleocharis rasce i bez hranjive podloge na toj litrazi pod obicnom 5W led sijalicom jer ce biti nadjubrena od strane kozica (pa nece biti ni potrebe da se sifonira) i da im hranu dajes jednom nedeljno (u vidu spiruline ili specijalne hrane za kozice) ili jednom u dva tri dana par lisnate ili vecih proteinskih granula. Razmisli o svemu ovome pa ako te zainteresuje neki kozicnjak da probamo da pomognemo da napravimo jedan i da dobijes predlog koje biljke i sta i kako. Nego odoh malo od teme kako je betta jel uginuo ili se jos bori i da li ces da probas da ga lecis?