Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2013 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz svima,nadam se da sam ubacila temu gde treba...
Bila sam danas po ancije (medeni su,baš su mladi) i u radnji je moj suprug bio očaran sijamskim borcima...Pa sam nešto razmišljala...Imam jedan akvarijum od 15l sa haubom.Od opreme imam jednu slabiju filter pumpu i termometar.Nemam grejač za njega,to je problem.Da li je izvodljivo bez grejača računajući da nam se stan greje preko zime?Osvetljenje bih rešila štednom od 7-8W i alu folijom iznad.Imam nešto biljčica da izvadim iz većeg akvarijuma,imam nešto terra magme i crni šljunak.Da li je to ok za ovog medenka?Nadam se da to nije mučenje za njega.Šta vi mislite?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2013 7:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2013 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ce biti sam, dovoljno je (mada je u pitanju donji minimum). Ako stan ima grejanje (naravno da ima Very Happy ), grejac ti nece trebati. Jedino bi mozda bilo bolje da umesto filter pumpe ubacis sundjer filter. Tako ce imati i filtraciju i vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2013 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzela bih samo mužijaka,i po kojeg puža unutra...Ok za grejač,sad se lakše osećam.E sad sunđer filter je problem.Nemam slobodnu vazdušnu pumpu.A računala sam da će biti dosta bilja i da je dvodihalica.Plašim se samo da će mnogo da uzburkava,protok je 150l/h,i nastavak za smanjenje jačine i opet je jako.A ne bih ništa dodatno kupovala,probala bih da to sredim od ovoga što imam.Hvala na odgovoru u svakom slučaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2013 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ima zaista nema bilja, mozda i moze.
Svakako znam da on ne bi voleo da mu se voda mrda brzo, oni traze mirniju vodu, maltene barustiju Wink
Na tebi ja da preseces.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2013 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na odgovorima,znam kako da ne bije direktno i mnogo meša vodu.Borca ću uzeti ali tek za 20-tak dana,da se sklope kockice.Ako imate neki savet recite ovde Smile Pozz svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 7:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi, mozes borca slobodno samog u 15-ak l, ali moras mu obezbediti filter. Vazdusna pumpa ti nije neophodna ukoliko ce imati bilja, ali filter jeste . Trebao bi ti i grejac (zimi Smile )jer borcu odgovaraju malo vise temperature a pretpostavljam da ti grejanje u stanu ne dize temperaturu vise od 22-23, ali bez filtera nemoj ni pokusavati.
Da ne bi zauzimala mesto u malom akvarijumu najbolje ti je da uzmes hang-on filter - filter koji se kaci na spoljnu ivicu akvarijuma, mali je, obicno skoro necujan, lako se cisti - uzmi najslabiji (ja sam imala neki Sobo najjeftiniji i funkcionisao je).
Odusevices se borcem - kako nase iskusnije kolege kazu - karakterna riba -ja kazem ponasa se kao keric, poznaje onioga ko ga hrani, nije plasljiv, i prelep.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima,borac samo dolazi u obzir ako može sa ovim što imam,a i hauba je nezgodna zatp ne može hang on.Filter pumpa i dosta manjeg bilja će biti.Mužijak borcai razmišljala sam o RC shrimp-ovima,da li mogu zajedno?A od biljaka sam mislila nešto one travice valjda eleocharis parvula valjda,da popunim šrednji plan,neko drvo pozadi,jedna anubia i možda limnofila ili valisneria ako stane...Šta mislite?Inače našla sam štednu od 11W,računam da će i ona da greje,a inače akva će stojati 50cm od radijatora...Pozz svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh sto je lepa spika ovde sve same koleginice Very Happy

Ja se skroz slazem sa Simicima.
Deluje da imas sve, s tim sto ne znam koliko ti je slaba ta filter pumpa, i kako izgleda ? AKo je u stanju da obavlja svoju funkciju u tih 15l onda ok. A za grejanje - Borac voli 25, 26, ne znam da li toliko moze da se postigne ako je stan ugrejan, pa i pretopao? On stvarno voli takvu vodu, a vidim da ti stvarno zelis jednog Borca, pa iako si rekla da hoces da ga udomis samo sa ovim sto trenutno imas od opreme, skokni do radnje i uzmi jedan mali grejac - bice simbolicna cena za tu litrazu - ma 150 dindzi kontam Smile I onda bi to bila prava stvar...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

15 litara je ok ako je on tamo sam,ne bi trebalo da drzis jos ribica tu.Samo te moram upozoriti da je 15 litara mala kolicina vode koja lako osciluje mada mislim da to i sama znas.Pumpu mozes opteretiti tako sto ces u nju da uguras dosta filter materijala(to ja radim i moze)..Toj kolicini vode ukoliko je drzis na nekom toplijem mestu nece biti posebno potreban grejac(barem ja smatram tako).grejace ga pumpa(koja se usled rada(ali i opterecenja) zagreva,sam stan ali i sijalice koje ne smemo zaboraviti.Stavi mu visokog bilja,borac voli da se krije ali ni tu ne moj preterivati,mora imati mesta za kretanje kao i svaka druga riba.I naravno,ovakav akvarijum se prati svakodnevno.On nije kao akvarijum od sto litara koji moze da ''prezivi'' dan-dva sam.Cak ce i minimalna zamena vode praviti pometnju u ravnotezi zato strogo vodi racuna kako i na koliko vodu menjas,sve u cilju ocuvanja zdravlja ribice.Usisavaj dno redovno-mali je akvarijum i ukoliko se ne odrzava i sama znas sta se moze desiti.Pozdrav koleginici i obavestavaj nas redovno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oljisa ::
...skokni do radnje i uzmi jedan mali grejac - bice simbolicna cena za tu litrazu - ma 150 dindzi kontam Smile I onda bi to bila prava stvar...

Prvo da pozdravim sve koleginice u temi! Bravo
Da se izvinim prvo sto "kvarim" temu! Smile
Elem, posto i sam merkam i trazim grejac za moj nano ak od 10ak litara, imam svez info i moracu da te razocaram. Najmanji grejac od 25w, atman je 1150din! Shocked
Od 50w je 750din. Bar su to cene kod mene u sd. Ako imas mogucnosti zbog dimenzija da uglavis ovog Atmana od 50w u akvarijum, proci ces jeftinije. Kod mene je situacija naopaka, izgleda ce morati vodoravno, a to mi se ne svidja nikako. Tako da cu najverovatnije imati neku pogodbu razmene grejaca od 25w za ribe. Glava za glavu! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice, hvala na pozdravima Smile. Ja sam proslog proleca videla grejac od 25W i bio je bas jeftin-jeftin , istina nisam gledala dimenzije, kineska varijanta, ali moj od 50W jos uvek radi, pa pretpostavljam da bi vrsio funkciju . Kad budem prolazila provericu da li imaju pa saljem na PP ako imaju jos, a veruj mi borcu bi znacio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to je veliki problem,najslabiji je atman 50w,tih mini nema,a ne kupuje mi se baš.Ja uvek brinem o ribama,tu je sijalica a i nije problem dolivati topliju vodu.Baš bih ga želela punooo,probaću bez grejača,a ako je temperatura mala,kupiću grejač ako baš moram.Ako imate još neki savet oko boraca slobodno recite!Pozz za koleginice i kolegu Jovicu! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice njemu ok, ali problem nastaje nocu, jer znas kakve su duge zimske noci, nagle oscilacije temperature mu ne bi prijale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Jovice,videću da bude pored radijatora.Nego reci mi jel mogu Red Cherry sa Borcima,jel probao neko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2013 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se i ja ukljucim i na ova poslednja pitanja da odgovorim, kozice mogu ako je dosta ubiljen akvarijum i ima mesta da se kozice zavuku mada ih onda neces vidjati koliko bi zelela da ih vidjas, za grejac imas jos vremena kad zahladni kupi ga, nije neophodno s obzirom na uslove koje imas mada ovaj prelazni preiod jeseni moze biti kritican posto nemas grejac a temperatura pada tj. oscijuje pa bi bilo dobro da ga imas da odrzava stalnu temperaturu, poz Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License