----------------------------------- branem Uto Sep 08, 2020 8:56 am ----------------------------------- podloga je beli fini šljunak, uzet kod jednog dobrog akvariste odgajivača iz NS koji mi je pomogao pri formiranju akvarijuma uzeo sam JBL 7 Balls- sredstvo za ishranu akvarijumskih biljaka i dodao jednu kuglicu za sada samo na svo bilje, razmrvio je. dobio sam 20-ak L vode od ovog akvariste pa ubacio uz česmušu i ciklirao 5 dana uz dodatak nekog sretsta koje sam kupio za rešavanje hlora i ostalih negativnih elemenata iz vode, po uputstvu. Biljke su mi stigle iz Bg-a, Blyxa i još ova nazad, mahovinu sam stavio na kamenje... Filter ima one kuglice u sebi, osvetljenje i grejač su znači fabrički...crna folija nazad. Kamenje neki crni agregat sa stovarišta (25kg 800 din) prokuvan i sređen + seiryu lep centralni kamen 3.5kg. To je sve tako 7 dana bilo bez ribica, onda 5 kom za probu i 2-3 dana su pokazale da je sve ok i onda uzimam i ubacujem 21 neonku, borca 1kom, 2 čistača i 2 lepljivca… to je za sada...i tako će i ostati. Hrane se ribice jednom dnevno, svetlo radi možda i previše, 14 h, imam usisivač i plan je 2x mesečno po pola vode izvući i zameniti česmušom uz dodavanje tog preparata. Imam i onaj magnet za skidanje algi ali mi je nekako lakše ubrusom obrisati :). E sad... šta je uzrok algi, više vrsta molio bih iz iskustva da mi kažete i gde grešim, šta bi bilo najbolje isl, koji preparat protiv algi...