Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Broj beta u akvarijumu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusao sam naci odgovor ali bezuspesno. Zaravo nasao sam da nije problem ako su odrasle zajedno.

Akvarijum je formiran pre 2 meseca, i sinoc sam ubacio jednog muzijaka i dve zenke, razmisljao sam i jos jednu da mu ubacim pa da ima svoj harem

Akvarijum je srednje ubiljen od 54l, ubacivacu jos bilja.

http://www.dodaj.rs/f/3G/AB/15.....173607.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 2:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danijel-CH ::
Zaravo nasao sam da nije problem ako su odrasle zajedno.

Ovo važi samo za ženke.U tom slučaju se agresija,koja je i ovako manja nego kod mužjaka,umanjuje.Ubaci još jednu ženku,pa će se i agresivno udvaranje mužjaka raspodeliti na tri dela.Dobro je što je akvarijum dobro ubiljen,pa će ženke lako da šmugnu kad zagusti.Videćeš da mužjak lako odustaje od potere.Manji problem može da nastane ako više ženki hoće da se mreste u isto vreme.Kod mene se to nikad nije desilo,ali postoji mogućnost.Naravno,ako hoćeš da ih mrestiš uspešno,moraćeš da ih odvajaš u poseban akvarijum.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da dodam,naknadno sam pogledao sliku akvarijuma,dodaj još zaklona i biljaka.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove moje dve su valjda zajedno odrasle, a i bile su u istom akvarijumu njih 6 sa tetra serpae, nisu su tukle. Muzijaka sam odvojio u kotilicu i eno ga sad pravi gnezdo, posle sam kontao ubacit zenku u kotilicu pa je izvadit dok se izmreste. Posle mesec dana sam malce mislio izvadit iz kotilice.

E da, akvarijum ima mnogo vise bilje na onoj strani sto se ne vidi. Ima i kucica od kokosa, mahovina...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih reci da zenka ko luda oblece oko kotilice i ima kao bele pruge, sto je valjda znak da je spremna za mrest. medjutim on jos nije gnezdo napravio tako da necu da je ubacujem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja to ne bih radio.Mrest boraca je sve,samo nije fini.U mnogo navrata moje su ženke izlazile iz mresta u fronclama.Ženka pri mrestu uvek treba da ima prostora da pobegne i da se sakrije,da je mužjak ne bi dotukao.A posebno je ovo važno na kraju mresta.U tom momentu je tebi bitno da ženku izvadiš,a da ne porušiš gnezdo.Ne znam kolika je tvoja kotilica,ali kao što sam već rekao ja bi ih mrestio u posebnom akvarijumu(tako bi ih svi mrestili).
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je kotilica od 30l sa nekoliko zaklona onda ubacuj ženku . Nije mrest boraca toliko jednostavan, prouči malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License