Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Broj kozica u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
shimp3
Akvarista



Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko kozica moze da bude u jednom akvarijumu i da napreduje dovoljno dobro ?
da li neko zna ?
ja imam koloniju velikih red rili kozica i malih ne znam broj u relativno malom akvarijumu ...
jel zna neko koliko komada moze odprilike u akvarijumu od 50....80 litara
ili koliko moze kozica na litar vode?


Poslednji izmenio nesa69 dana Pet Feb 19, 2016 1:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: ne otvaraj duple teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 1:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ogroman, skoro koliko hoćeš u 80l ako se stavi mahovima i ograniči hranjenje. Njihov izmet manje zagađuje vodu, teže se raspada a ako je sitan pesak kao podloga gde ne može da zapada lako se i izvlači iz akvarijuma.

Kad se jednom sistem uspostavi teško će se srušiti. Mahovina će kompenzovati za veći br kozica i eventualno zapostavljanje sistema na mesec dva.

Ja sam u tegli od 5l sa mahovinom i i običnom štedljivom za svetlom uz nedeljne promene vode od 2l držao oko 40tak kozica možda i više mesecima. Kao filter za mina aqua scape sam koristio špric, crevo za vazduh i flašu od 2L. Izmet im je lakši od dunavca Surprised
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
shimp3
Akvarista



Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mene interesuje koliko odprilike moze ? 1000 kom -2000kom ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shimp3
Akvarista



Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u odnosu na litrazu ....? ako neko zna precizniji odgovor?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa na 80l sigurno mozes najmanje 500 komada staviti , ako ces bas samo njih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve zavisi od dimenzija akvarijuma. ali akv od 80l standardnih dimenzija , u njemu moze stati 754 crvenih kozica, dok ostalih broj varira 556-721
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shimp3
Akvarista



Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako mislis zavis od dimenzija ? i jel si mislio broj malih koza ili odraslih maticnih koza ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shimp3
Akvarista



Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i odgovora nema pa nema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa eto svi smo ti napisali odprilike od 500 - 600, to ces odjednom odmah 500 komada ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema pravila. Ja sam u 30l imao bar 500 komada, i nista im nije falilo, a poceo sam sa 20ak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shimp3
Akvarista



Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 2:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja planiram da ih razmnozavam na veliko sad trenutno imam red rili kozica ne znam broj u relativno malom akvarijumu ... mozda ima 30 litara ... pa sam kontao da pravim par vecih akvarijuma samo za koze .. zato se raspitujem ... a jos jedno pitanje za sve ... da li kad se prenamnoze crkavaju ili stanu sa razmnozavanjem ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naprave sebi novi akvarijum.... Very Happy Very Happy izvini morao sam, a sad ozbiljno mislim da sam to procitao negde na forumu da prestanu da se razmnozavaju a da cak ako koja ugine da ostale je pojedu.. to ce ti reci neko od iskusnijih, ali mislim da sve to vec pise na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 3:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za šta planiraš da razmožavaš kozice? Za sebe, kao harnu za ribe ili za prodaju. Ne ocekuješ valjda da ćeš ih prodavati po cenama kao u prodavnicama?
70% ce biti škart koji jako malo vredi sem kao živa hrana za ribice.
Ornamentalne kozice se razmožavaju selektivno. Mali broj u dosta malih akvarijuma. Ako staviš 100 - 200 u akvarijum jako brzo će izgubiti izgled jer će se razmožavati loša sa dobrom, pa lošija sa lošom, pa nešto što liči na prvobitne kozice što si uzeo i bele i na kraju če sve biti bele/prozirne.

S druge strane ako hoćeš da ti budu kvalitetna hrana za ribe onda moraš sastaviti još jedan akvarijum u kojem ćeš gajiti spirulinu i sa njom hraniti kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
shimp3
Akvarista



Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 12
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hhahah nisam toliko lud da ih proizvodim da bi se hranio njima Very Happy a inace imam selektovanu maticu i pravim selekciju svaka koja je skart odvajam u u poseban akvarijum ...tako da kod mene nema losih koza... mene samo zanima koja kolicina je moguca da se drzi u odredjenoj litrazi na sta sam dobio delimicno odgovor ... inace ako imas zenke koje su velike i koje nose mlade na svaki dan neka izbaci po 15 novih koza ...
da li mozda neko zna koliko koza moze na litar vode ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2016 3:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice su jako sitne i ne zahtevaju puno prostora...

Realno mozes da drzis 10-20 kozica po litri bez ikakvih problema...

U velikom akvarijumu ces ih tesko selektovati...

Ako imas skart kozica javi se na pp trebaju mi komunalci u 200l Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License